Teknoloji

Facebook ve Instagram’ın Müzik Özelliği, Türkiye’de de Kullanıma Açıldı!

Facebook’un uygulama üzerinden uzun bir süre önce çıkardığı müzik uygulaması özelliği bulunuyor. Müzik özelliği Instagram uygulamasında da mevcut. Facebook ve Instagram da bulunan bu özellik çeşitli bir çok ülkede kullanıma sunulmuştu. Bu ülkelerin için de Türkiye ne yazık ki bulunmuyordu ama artık Türkiye’deki kullanıcıların da hizmetine sundu.

Yapılan açıklamaya göre artık Facebook ve Instagram kullanıcıları bu özelliği rahatça kullanabilecek ve hikayelerine de ekleyebilecek. Müzik özelliği içinde yaklaşık 39 milyon şarkı bulunuyor.

Bir çok yaş kesimine hitap eden ve dünya da en çok kullanılan uygulama platformu Facebook’tur. Facebook uygulamasını çıkartan şirket ilk çıktığı andan bu zamana kadar oldukça fazla yol katetmiş gözüküyor. Dünyaca ünlü bir çok sosyal medya uygulaması da artık Facebook bünyesinde kullanıcıları ile buluşuyor.

Hem Facebook’ da hem de Facebook bünyesinde bulunan Instagram uygulamasında bulunan müzik özelliği artık Türk kullanıcılarına da sunuldu. Facebook’un yapmış olduğu açıklamalarda Facebook ve Instagram kullanıcıları müzik özelliğini dilediği gibi rahatça kullanabilecek. Müzik özelliğini kullanabilmek için Facebook ya da Instagram kullanıcısı olmak gerekmektedir.

Müzik özelliği kullanıcılarına ne gibi katkılarda bulunacak ?

Artık Facebook ve Instagram hikayelerinize dışarıdan müzik eklemek için uğraşmayacaksınız. 39 milyon şarkıyı barındıran özellik sayesinde istediğiniz şarkıyı uygulama içinden rahatça eklenebilecek. Bu özellik dışında hikayelerinize şarkı sözlerini de eklenebilecek. Şarkı sözü animasyonları ya da yazı stilleri değiştirilebilecek ve kullanıcılar takipçileri ile etkileşimde bulunacak. Instagram ve Facebook’ta bulunan bu özellik kullanıcıların profilini de şekillendirecek. İstedikleri şarkıları özelleştirecek ve dilediği gibi şekillendirecek.

Kullanıcılar birbirlerine müziklerle de cevap verebilecektir.

Facebook ve Instagram uygulamasında bulunan müzik özelliği kullanıcıların beğenisini kazanacağa benziyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı