Teknoloji

Facebook Venue İle Canlı Yayın Yapmak Artık Çok Pratik ve Keyifli Olacak

Salgın tüm dünyada alışkanlıkların değişmesine ve yeni bir boyut kazanmasına neden oldu. Bu süreçte evde zaman geçirmek isteyen ve sosyal izolasyon sağlayan kişilerin tek eğlencesi ise internet oldu. Sosyal medya platformları bu süreç içerisinde oldukça aktif bir şekilde kullanılmaya başladı. Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir kısmı daha fazla sosyalleşmek için canlı yayın açmaya ya da canlı yayınlara katılmaya başladı.

Bu süreçte Facebook yeni bir çalışma yaptığını duyurdu. Facebook Venue isimli programın bir anlamda yeni nesil bir canlı yayın programı haline gelmesi amaçlanıyor. Facebook tarafından duyurulan bu özellik pek çok kişinin ilgisini çekti.

Twitter İle Rekabete Girmesi Bekleniyor

Yeni nesil canlı yayın programının bu süreç içerisinde kullanıcıların gazeteciler, analistler ya da çeşitli yetkililer ile de birebir iletişime girmesine ve iletişimin daha kuvvetli bir hale gelmesine yardımcı olacağı ifade ediliyor. Bu süreçte yapılan yorumlar için de yeni bir uygulama yapıldı. Buna göre yorumların teker teker incelenmesi için arama durdurulabilecek ya da kaydırma yapılabilecek.

Uygulamanın daha net tanıtılması için NASCAR ismi verile bir yarış ile gündeme gelmesi bekleniyor. Bu durumda kullanıcılarda daha aktif bir iletişim halinde olması beklentiler arasında yer alıyor. Bir süredir sosyal medya platformu olan Facebook popüler halini yitirmişti. Bunun üzerine yeniden eski popüler haline gelmesi için çalışmaları hızlandırdığı belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı