Teknoloji

Facebook Yapay Zeka Yöneticisinden Elon Musk’a İlginç Sözler: Elon Musk Yapay Zekadan Anlamıyor!

Facebook’un yapay zeka yöneticisi son dönemlerde yeni bir açıklama ile gündemi oldukça karıştıracak gibi görünüyor. Bu süreç içerisinde Facebook yapay zeka yöneticisi yeni bir açıklama yaptı ve paylaşım yaptığı tweet ile birlikte Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk’u hedef aldığını açıkladı. Bu sözleri kısa sürede sosyal medyada olay oldu ve tartışmaların hedefi haline geldi.

Elon Musk’un yapay zeka hakkında şimdiye kadar yapmış olduğu açıklamalarının oldukça ilginç olduğu ifade edilmişti. Yapay zekanın özellikle insan zekasını tamamen geri planda bırakacağı ifade edilmişti. Bunun üzerine insanlar için nükleer bir silahtan daha tehlikeli bir hale gelebileceği belirtilmişti.

Yapay Zeka topluluğu içerisinde bulunan ve ismini açıklamak istemeyen bir kişinin bu süreçte yapay zeka hakkındaki görüşlerini eleştirdiğini açıkladı. Bir yapay zeka araştırmacısı ise bu süreç içerisinde Elon Musk’un yapay zeka hakkında bir fikrinin olmadığını iddia etti. Bununla birlikte tartışmalar sosyal medya üzerinde büyümeye başladı

Bununla birlike Facebook’ta Yapay Zeka Yöneticisi olarak çalışan Jerome Pesenti’nin yeni bir paylaşım yaptığı belirtildi. Bu paylaşımla birlikte Elon Musk’un yapay zekaya dair bir şey bilmediğini ve bu nedenle yapay zeka hakkında yaptığı açıklamaların ciddiye alınmaması gerektiğini ifade etti. Bu noktada yapay zeka çalışmalarının geliştirilse bile insan zekasını yakalamasının pek mümkün olmadığı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı