Teknoloji

Facebook, Yeni Nesil Oculus Quest VR Yeniliği Gündemde!

2014 yılında kurulmuş olan Oculus şirketini ilk fırsatta satın almış olan sosyal medya devi Facebook’un yeni nesil Quest VR sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çok uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. İddiaların ana kaynağı olan Bloomberg haberine göre, bir yandan da yeni nesil olan ürünün özelliklerine de yer veriliyor.

2014 yılında sanal gerçeklik teknoloji şirketi olarak kurulmuş olan Oculus’u satın alan ve halen sahibi olan Facebook, uzun zamandan beri Oculus Quest adı verilen sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışmaları devam ediyordu. Şimdi ise Bloomberg tarafından yayınlanan güncel bir haber; şirketin Oculus Quest’in yeni olan ikinci neslini geliştirdiklerini, bu ürünün daha küçük olacağını, daha hafif olacağı ve orijinalinden daha yüksek bir yenileme hızına sahip olduğunu belirtiyor.

Bloomberg haberinin detaylarında, Quest’in devamının geleceğinin garantisi olarak birden fazla sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıldığını söylese de halen devam etmekte olan koronavirüs salgını nedeniyle üretimde bazı gecikmelerin yaşanabileceğini belirtiyor. 399 dolar başlangıç fiyatıyla birlikte ‘yeni hepsi bir arada VR’ konseptiyle satışa sunulmuş olan ilk Oculus Quest ile; bilgisayar, ek bir donanıma veya kabloya ihtiyaç duymadan çalışabilmesiyle kullanıcıların ilgisini toplamayı başarmıştı.

Yeni İkinci nesil Oculus Quest, daha gelişmiş donanım özelliklerine sahip:

Bir diğer yandan yeni ürünlere değinecek olursak Bloomberg haberine göre Facebook ile, yeni teknolojisi Oculus Quest’in ardılı niteliğinde olacak güncel ürünlerine nihai tasarım henüz net olarak karar vermiş durumda değil. Bu hususta özellikle şirketin dikkate aldığı en önemli husus ise uzun süre kullanıma imkân verecek olan arttırılmış konforlu olan bir tasarım zira birinci nesil Quest, uzun bir süre kullanımda çok fazla rahat olmadığı yönünde eleştirilere sık sık maruz kalmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı