Teknoloji

Facebook’un Kripto Parası Bu Ay Çıkacak

Facebook’un Kripto Parası Bu Ay Çıkacak

Yaşadığı veri skandalları nedeniyle tüm dünyada milyonlarca kişinin tepkisiyle karşılaşan Facebook, yeni çıkaracağı kripto para birimi ile kaybettiği güveni tekrardan kazanmak istiyor. Firma yetkililerinin, haziran ayı içerisinde kripto para birimini duyurması bekleniyor.

Facebook, çıkaracağı dijital para birimi ile alakalı yazılı bir rapor sundu. Bu rapora göre Facebook’un çıkaracağı dijital para birimini kullananların, hiçbir işlem ücreti ödemeyeceği belirtildi. Ayrıca dijital para projesinde çalışan tüm ekibe, reel para yerine çıkaracakları dijital para birimi ile ödeme yapılacağı açıklandı.

Facebook’un Kripto Parası Bu Ay Çıkacak

Kullanıcılar Kur Farkından Etkilenmeyecek

Bu ay içerisinde çıkması planlanan yeni dijital para, Messenger ile Whatsapp üzerinde de satışa sunulacak. Facebook yetkilileri, bu yeni para birimini tasarlarken kullanıcılarının kur farkından etkilenmemesini amaç edindi.

Facebook’un dijital para birimi, tüm dünyadaki birçok kripto para ATM’si ile uyumlu olacak ve bu ATM’lerden 7/24 kullanıcıların işlem yapmasına imkan sağlayacak. Dijital paranın bir diğer özelliği ise bonus puan sisteminin olması. Kullanıcılar yaptıkları harcama vb. aktivitelerden bonus puan kazanabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı