Teknoloji

Find My Uygulamam Çevrimdışı Mac’leri İzleyebilir

macOS Catalina, iPhone’umu Bul ve Arkadaşlarımı Bul’u birleştiren yeni bir Find My özelliği ekliyor. Kayıp veya çalınan bir Mac bulmak, makine uyurken bile işe yarıyor.

Uyku modunda, menzil içindeki diğer Apple cihazlarınca alınabilecek düşük enerjili Bluetooth sinyalleri gönderebilir. Bu yüzden, Mac’in Bluetooth aralığında bir iPhone, iPad veya Mac olan herhangi biri varsa, konumunu size geri iletir.

Find My

Tüm veriler şifrelenir ve güvenlidir, böylece verileri ileten diğer aygıtların hiçbiri konuma erişemez ve bu özellik minimum veri ve batarya gücü kullanmak üzere tasarlanmamıştır, bu nedenle röle aygıtları üzerinde ihmal edilebilir bir etkiye sahiptir.

Apple ayrıca, T2 çipli herhangi bir Mac ile çalışan Mac’e Aktivasyon Kilidi de eklemiştir. İPhone ve iPad’de olduğu gibi, çalınan bir Mac’i Apple Kimliğiniz olmadan silinemeyeceği için başkaları için işe yaramaz hale getirir.

iOS cihazlarında olduğu gibi, Mac’ler hala parçalar için çalınmış olabilir, ancak Mac’leri çoğu hırsız için daha az çekici hale getirecektir.

Find My Özelliği

iOS ve MacOS’taki tek bir “Find My” uygulamasının bir parçası olacak. Apple, bir etkinleştirme kilidinin de Mac’lere geldiğini söyledi, bu nedenle dizüstü bilgisayarınız çalınırsa kilitleyebilirsiniz. Apple’ın yeni masaüstü işletim sisteminde, yeni bir tarama görünümüyle güncellenen Fotoğraflar ve yeni bir galeri görünümüne sahip Notlar ve bazı tasarım tweaks’ları alan Hatırlatıcılar gibi birçok başka güncel olmayan güncelleme var.

MacOS 10.15 Catalina, karanlık modu, Apple News’i ve yeniden tasarlanmış bir App Store’u getiren MacOS 10.14 Mojave’ı izleyecektir. Geliştirici önizlemesi artık Apple Developer Program üyeleri tarafından kullanılabilir durumda, genel beta programı ise bu ay sonra kullanıma sunulacak. 2012 yılının ortalarından ve sonrasından itibaren sunulan Mac’ler için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak bu sonbaharda başlayacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı