Teknoloji

Firefox nedir ?

Mozilla şirketi tarafından ortaya atılan, çevrimiçi güvenliğinize ve gizliliğinize önem veren, kişisel bilgilerinizin gizliliğini sağlayan, en çok özelleştirilebilir web tarayıcısıdır.

Firefox eklentileri sayesinde web tarayıcısının görüntüsünü ve işleyişini istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Mozilla tarafından geliştirilen bu web tarayıcısı, Mozilla tarayıcısından daha küçük, daha hızlı ve daha güvenli bir web tarayıcısıdır.

Geçtiğimiz aylarda Mozilla tarafından Firefox adına yeni gelişmeler kaydedildi. Mozilla , Firefox’da kullanıcılar için Premium bir abone servisi sunmayı planlarının arasında olduğunu açıkladı. Mozilla’nın CEO’su Chris Bread’in bir röportajında, Google ile rekabetin yoğunlaştığını söyleyerek şu sözleri de ekledi. “İş arayışı dışında müşterilerle daha derin ilişkiler kurabilmek için güçlü motivasyona sahibiz. Ve abone hizmetlerinin keşfedeceğimiz bir yer bir vektör olduğuna inanıyoruz. Abone hizmetlerini en ince ayrıntısına kadar gözden geçirecek ve Premium level sunacağız. Ve bu plan ilk kez tanıtılıyor. Hedefimiz Ekim.”CEO’nun konuşmasından da anlaşılacağı gibi Mozilla bu konuda kendine yeterince güveniyor gibi. Abonelik haricinde Bread şirketin Cloud Computing ve VPN entegre sistemine baktığını söyledi.

Birçoğunuzun kafasında eminim ki bir soru işareti kalmıştır diye düşünüyorum.

Peki şu anda aktif olarak kullanan kullanıcılar bu durumdan nasıl etkilenecek?

Firefox tarayıcısını kullanmak ve herhangi bir ödeme yapmak istemezseniz herhangi bir şeye ödeme yapmanız gerekmeyecektir. CEO Bread tarafından röportaj sırasında söylenen Şu anda ücretsiz olan şeyler için para talep etme planı bulunmamaktadır”.  Şu sözlerde bu konu kesinlik bulmuştur.
Bu nedenle temel tarama işleminiz değişmeyecek. Gelişmeler doğrultusunda bizimde yeterince merakımız artmış durumda.

Ekim ayında bakıp göreceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı