MobilTeknoloji

Foxconn, Huawei’nin Akıllı Telefonlarını Üretimden Çekme Kararı Aldı

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri’nin kara listesine girmesinin ardından büyük sorunlar yaşamaya başladı. ABD ile ilişkileri iyi olan, başta Google olmak üzere birçok marka Huawei ile olan ticari anlaşmalarını askıya aldı. Birkaç ay önceye kadar durdurulamayan bir yükselişe geçen şirkete bugün baktığımızda iflas etme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz.

Bunca büyük problem karşısında pes etmeden çalışmaya devam eden ve sürecin kendi lehine sonuçlanması için çabalayan marka kendince bazı alternatifler bulmaya başladı bile. Bunların başında ise Google Play Store yerine kullanmayı hedefledikleri uygulama mağazası Aptoide bulunuyor.

İddiaya göre Huawei, Tayvanlı üretici Foxconn şirketine üretilen cihazların sayısının düşürülmesi yönünde talimat verdi. Ancak Foxconn, bu bilgi üzerine Huawei akıllı telefonların üretimini tamamen durdurdu gibi görünüyor. Bu rapordan da anlaşılacağı üzere marka her geçengün daha kötü bir duruma ilerliyor. Müşterilerinin güvenini de kaybeden şirketi ilerleyen günlerde nasıl bir haber ile duyacağız zaman gösterecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı