Teknoloji

G2A Yasa Dışı Oyun Anahtarları Hakkında İddiaları Kabul Etti

Aslında Polonya’da kurulan ve merkezinin Hong Kong olduğu belirlenen oyun şirketi G2A son zamanlarda çeşitli iddialar ile gündeme gelmeye başladı. Pek çok tartışmanın gündeme gelmesinin ardından aslında amazon ve eBay gibi platformlar için de hizmet verdiği öğrenildi. Genel olarak ellerinde bulunan oyun anahtarlarını satmak üzerine bir sistem sunuyor.

Asıl iddialar ise oyun anahtarlarının nasıl gündeme geldiği ile ilgili olduğu için tehlikeli bir durum olarak ifade ediliyor. Pek çok kişi ve şirket tarafından oyun anahtarlarının yasal olmayan yollarla satıldığı ifade edilmişti. Bunun ardından G2A yaptığı açıklamalar üzerine kendisini temize çıkarmak için isteyen kişilerin bağımsız denetmenlerden yardım alarak hesapları inceleyebileceklerini ifade etmişti.

Bir Firma Riski Göze Aldığını Açıkladı

G2A şirketinden şikayetçi olan ve bu konuda ısrarcı olan bir firmanın bu riski kabul ettiği belirlendi. Hesapların incelenmesi konusunda harekete geçti. Bunun ardından şirket gönüllü olarak süreci kabul ettiğini açıkladı. Hesaplar konusunda ortaya çıkan bu tutarsızlık bir süre sonra şikayetçi olan firmanın 40 bin dolar kazanmasını sağladı.

Şirket incelemelerde bir sorunun yaşanmayacağından çok emin olduğunu dile getirmişti. Bu süreçte yasal olmayan şekilde oyunun satıldığını bulan her oyun yapımcısı için meydana gelen zararın 10 katını ödemeyi göze aldı. Üstelik bu noktada denetimler için sektörün en büyüğü ile anlaşılmıştı. Ortaya çıkan çelişkiler ardından ise 40 bin dolar ödemeyi kabul ettiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı