Teknoloji

Galaxy Fold 2 Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung geçtiğimiz günlerde yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Z Flip modelini duyurmuş olsa da Samsung’un üzerinde çalıştığı yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu olan Galaxy Fold 2 modeli hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtmaya hazırlandığı yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold 2 hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Samsung’a yakınlığıyla bilinen ve verdiği doğru bilgilerde adından söz ettiren Twitter kullanıcısı @UniverceIce Champ kod ismi ile geliştirilmeye devam eden Galaxy Fold 2 modelinin Samsung’un ekran altı kamera özelliğine sahip ilk akıllı telefonu olabileceğini açıkladı. Ice Universe açıklamasında Samsung’un Galaxy Fold 2 modelinde mozaik çentik kullanıp kullanmayacağı konusunda ise net bir bilgi sahibi olmadığını açıkladı. 

Galaxy Fold 2 İlk Ekran Altı Kameraya Sahip Samsung Modeli Olabilir

Ekran altı kamera teknolojisinin henüz yeni yeni hayatımıza girmesiyle birlikte mozaik çentik konusu önemli bir rol oynuyor. Zira mozaik çentik olarak isimlendirilen bu yöntem sayesinde, cihazdaki çentiği ekranın geri kalan kısmına benzetilerek, bu bölümün gizlenmesi sağlanıyor. Bu çözümle birlikte akıllı telefonlara çok takından bakılarak telefonların sadece çentiği olduğu görünüyor. Samsung’un bu yöntemi Galaxy Fold 2 modelinde kullanıp kullanmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Temmuz ayında duyurulması beklenen Galaxy Fold 2 modeli geliştirilmeye devam ediliyor olsa da modele dair yeni özelliklerinin ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı