Teknoloji

Galaxy S20 Ekran Sorununu Çözüyor!

Samsun’un amiral gemisi olarak görülen Galaxy S20 için son zamanlarda çeşitli tartışmalar gündeme gelmişti. Cihazda ultra yeşil ekran sorunu pek çok kullanıcı tarafından şikayet edilmişti. Bu sorun kullanıcısının uygulamaları kullandığı sırada ortaya çıkıyordu. Bunun üzerine pek çok kişi telefonlarında yaşadığı sorunun yazılımsal mı yoksa kullanıcı hatasına mı bağlı olduğunu çözememişti.

Şirket tarafından yapılan açıklama sonrasında sorunun yazılım kaynaklı olduğu belirtildi. Bu durumda kullanıcıların içine su serpti. Yeşil ekran sorunu yaşayan kullanıcılar ekranlarının kullanım sırasında yeşil tonlarda olduğundan şikayet ediyorlardı. Bazı uygulamalarda ise bu renk tonunun giderek koyu olduğu ifade edilmişti.

Samsung Sorunu Çözdüğünü Açıkladı

Şikayetlerin artmasının ardından yeşil ekran sorunu için yeni bir güncelleme geldiği belirlendi. Bu süreçte yazılım güncellemesinin duyurusu yapıldı. Güncellemenin boyutu ise yaklaşık olarak 155 MB olarak belirlendi. Güncelleme notlarında kararlılık ve hata düzeltmelerine yer verildi. Bu süreç içerisinde güncellemenin şimdiden Avrupa’da bulunan cihazlara ulaşmaya başladığı belirtildi.

Güncellemeyi kullanmaya başlayan kullanıcılar bu süreç içerisinde geri dönüşlerini paylaşmaya başladılar. Yeni güncellemenin gelmesinin hemen ardından yeşil ekran sorununun çözüme kavuşturulduğu belirtildi. Ülkemizde de yaşanan kullanıcıların yeşil ekran sorunlarının ne zaman sona ereceği merak konusu olmuştu. Bu noktada Samsung yeni bir açıklama yaptı ve özellikle önümüzdeki günlerde çok fazla geç kalmadan ülkemizde bulunan cihazlara da gelmesinin beklendiği ifade edildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı