Teknoloji

GALAXY S20 Serisinin Yeni Üyesi One UI 2.0!

Samsung’un teknoloji devi olduğunu bilmeyen yoktur, geçtiğimiz Ekim ayında tanıtımını yapmış olduğu Android 10tabanlı One UI2.0’nin ara yüzü olan yeni amiral gemisi ailesinden GALAXY S20 ile ilgili bir yazı oluşturdu.Diğer sürümlerden çok başka olan One UI 2.0 arayüzü Ekim  ayında duyurulmuştu.

Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 modellerine sunulmuş olan arayüz, şubat ayında tanıtılmış olan Galaxy S20 modelleri içinde kendine yer buldu.

Samsung, Galaxy S20 serisinin sabırsızlıkla beklenmesi ile Android 10 tabanlı One UI 2.0 ara yüzünün en ince ayrıntılarına kadar anlatmış olduğu bir blog yazısı hazırlamıştı.

Samsung, One UI 2.0’ın ekran geçişlerinin geliştiğini biliyoruz.One UI 2.0 modelinin hareket ve etkileşim odaklı olarak tasarlanmasını, çeşitli Galaxy cihazları için uyumlu olduğunu belirten firma, ekran büyüklüğünden ayrı olarak, kullanıcı arayüzünün ekran geçişlerine hızlı bir şekilde geliştiğini aktardı.

Galaxy S20 serisinde bulunan 120Hz yenileme hızını destekleyen ekranlarının olduğunu söyleyen Samsung, yeni amiral gemilerinin One UI 2.0 ile dinamik etkileşim ve sezgisellik özelliklerini sunduğunu söylüyor.Örnek vermek gerekirse Ana Ekran’da bir uygulama başlarken simgenin genişleyerek ve ekranın tek bir hareket ile yeni bir sayfaya geçiş yaptığını söyleyen Samsung, Galaxy S20 serisinin kullanıcı kontrollü olduğunu söylüyor.

Samsung, Galaxy S20’nin One UI 2.0 ile dinamik etkileşim özelliği ile sezgisellik özelliğini sunduğunu vurguluyor.

One UI 2.0 ile Galaxy S20 arasında oluşan uyum sayesinde günlük kullanımı çok kolaya indirdiğini, dokunsal geri bildirim özelliğine büyük bir önem vererek geliştirdiklerini belirtti.Kamera açısından belirtilen özelliklerin kullanıcıyı tatmin edecek kadar iyi olduğunu belirten firma, fotoğraf çekme sırasında, zoom in-out yaparken yada deklanşör hızını ve diyafram aralığını ayarlama olanağı veren Pro modu kontrollerini özelleştirmesinin yanında, kullanıcılarına yüksek hassasiyete sahip bir dokunsal geri bildirim deneyimi yaşattıklarını belirtiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı