Teknoloji

Gezici Radar Uygulaması Başladı

Trafikte seyir halinde sivil trafik araçlarının ön camlarına yerleştirilen kamera ve radar sistemiyle sürücülerin hız sınırını aşıp aşmaması sitemine gezici radar deniyor. Gezici radarlar sayesinde sürücülerin ve yayaların güvenliği için kesilen cezalar caydırıcı özellik taşıyor.  Uygulamada kamera sistemi  kullanıldığından üzerinden herhangi kişi ve mevki  ayırmaksızın kesilen cezalar sürücülerin plakaları üzerine yazılıyor.

İzmir’de Konak Tünellerinde gezici radar uygulamasının başladığı söylentileri sürücüleri şaşırttı. Bu iddiaya tepki gösteren sürücülerin yanı sıra başlatıldığı söylenen uygulamadan memnun olan vatandaşların sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

Trafik Cezası Nasıl Öğrenilir?

Trafik cezanızın olup olmadığı konusunda bilgi sahibi değilseniz bunu T.C kimlik numaranız ile e-Devlet üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Giriş kısmına T.C. kimlik numaranızı yazıp var olan e-devlet şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistem girişi sonrasında arama butonuna Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama yazarak var olan trafik cezası borcunuzu görebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı