Teknoloji

Gizemli Apple Ring Ortaya Çıktı!

Son dönemde oldukça merak edilen ancak gizlenen Apple Ring ortaya çıktı. Apple Ring yani Apple Yüzüğü şirketin aldığı yeni bir patent ile ortaya çıktığı için öncesinde birçok dedikodu bulunuyordu. Fakat Apple yüzüğünün kullanım şekliyle ilgili detaylar da ortaya çıktı.

Apple Ring Nedir? Apple Ring Ne işe Yarar?

Genel olarak aldığı patentlerle dikkat çeken Apple şimdi de yeni patenti ile dikkat çekiyor. Bu cihaz ile el hareketi ile cihaza bağlanılabilecek. Böylece yüzük örneğin Apple TV ile eşleştirilebilecek. Patent öncesinde  cihazın bazı biyometrik sensörle gelebileceği ve Siri bağlantısı ile küçük bir dokunmatik ekran sunabileceği ortaya çıkmıştı.

Öte yandan yüzük ile hareket yoluyla sesi yükseltip azaltmak, arayüzü kontrol etmek, ışıkların parlaklığını ayarlamak, ortam sıcaklığının değiştirilebileceği iddia ediliyor. Başka bir Apple Ring kullanıcısına bir mesaj ya da  uyarı göstermek istenirse cihaz buna imkan sağlıyor. Yüzük ile bir kullanıcının ön kapısının kilidini açması işlemi HomeKit ile beraber entegre bir şekilde çalışabileceği belirtiliyor.

Gizemli Apple Ring Ortaya Çıktı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında pek çok şirket çeşitli önlemler alıyor. Alınan önlemler doğrultusunda çeşitli kararlar ve uygulamalar ile her geçen gün farklı bir şirket yeni hamle de bulunuyor. Son olarak Apple ve Google da sağlık kuruluşlarına yardımcı olmak amacıyla, gizliliği ve güvenliği de önemseyerek Bluetooth kullanımı ile ilgili ortak bir çalışma içinde olduklarını duyurdu.

Google ve Apple devletlerin ve sağlık kuruşlarının koronavirüsün yayılmasını azaltmak ve engellemek konusundaki çalışmalarına destek olmak için güvenlik ve gizlilik hususunu ön planda tutarak Bluetooth teknolojisinin kullanımına imkan verecek çalışma için birlikte hareket ettiklerini açıkladı. Ön görülen tarihe bakıldığında Mayıs ayında Google ve Apple, kamu sağlığı yetkililerine ait uygulamalar ile birlikte Android ve iOS cihazlarına beraber kullanılabilirlik sağlayabilen uygulamalar yayınlayacağını açıkladı… Bu resmi uygulamalar, uygulama mağazalarından indirilip kullanılabilecek.

Yapılan açıklamada; “Apple ve Google’daki herkes, dünyanın en acil sorunlarından birini çözmek adına birlikte çalışmak için daha önemli bir an olmadığına inanıyor. Geliştiriciler, hükümetler ve kamu sağlığı yetkilileri ile yakın işbirliği yoluyla, dünyadaki ülkelerin koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmasına ve günlük yaşama geri dönüşü hızlandırmasına yardımcı olmak için teknolojinin gücünden yararlanmayı umuyoruz.”şeklinde ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı