Teknoloji

Gmail Üzerinden Google Meet Görüşmeleri Başlatmak Artık Mümkün!

 Koronavirüs sebebiyle görüşmelerin online olarak yapıldığı son günlerde Google tarafından geliştirilen ve Zoom  için bir rakip olduğu söylenen Google Meet uygulaması tekrar gündeme geldi. Google uygulamasını geliştirirken aynı zamanda yeni özellikler ile kullanıcıları etkilemeyi hedefliyor. Servis için uzun bir süredir yeni bir galeri görünümün oluşturulması bekleniyordu. Bu süreçte hazırlanan güncelleme sonrasında uygulamayı kullanmak ve katılım sağlamak çok daha kolay olacak.

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda uygulama için geliştirilen yeni özelliklerin tanıtımı da yapıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok şirket evden çalışma kararı aldı. Evde eğitim gören kişi sayısının da yüksek olması Google Meet uygulamasının kullanım oranını artırdı.

Uygulamaya Gmail Üzerinden Girilebilecek

google meet

Yeni galeri görünümü ile birlikte  kullanıcılar için pek çok kolaylık sağlandı. Görüntülü konferansa katılan 16 kişi tek bir ekran üzerinden rahatlıkla görülebilecek. Bu özellik için son hazırlıklar devam ediyor. Yetkililer tarafından Nisan ayı bitmeden kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Bilgisayar kullanan kişilerin bilgisayar işlemci güçlerinin yüksek olması halinde bu sayının ilerleyen zamanlarda artabileceği ifade edildi. Zoom uygulaması üzerinde bu sayı 49 kişiye kadar yükseliyor.

Google Meet uygulamasına giriş yapmak isteyen kişiler zahmetsiz biçimde Gmail adreslerini kullanabilecekler. Paylaşılan yeni entegrasyon özellikleri ile birlikte artık uygulama üzerinden görüntü paylaşmak ya da var olan görüşmeye katılabilmek için kısa yol ekranına bu konuda bir buton eklendiği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı