Teknoloji

Gmail’in Çok Sevilen Web Özelliği Artık Telefonlarda!

Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından birisi olan Gmail, son dönemlerde kart özelliğini de gündeme getirmeye başladı. Pek çok kişi tarafından sevilen kart özelliği uzun zamandır sadece web sürümünde kullanılabiliyordu. Verilen müjdeli haber sonrasında artık Android ve iOS işletim sistemi bulunan cihazlarda da kullanılabileceği belirtildi. Bu uygulama ile birlikte karışık halde bulunan e postalar çok daha düzenli bir hale getirilebilecek.

Gmail’de bulunan kart özelliği uzun zamandır masaüstü uygulamasında kullanılabiliyordu. Ancak cihazlar için de uygulamaya konulması için büyük bir istek duyuluyordu. Bilgisayarda internet üzerinden bir şeyler satın alanlar için genellikle e postalarına onay mailleri gönderiliyor. Bu onay maillerinde bulunan bazı önemli ayrıntılar kart olarak gösterilmeye devam ediliyor. Bu süreçte tüm e postayı gözden geçirerek onaylamak yerine sadece önemli kısımları gözlemleyebilirsiniz.

Telefonlarda Yaşanan Zaman Kaybı En Aza İndirilecek

Bir süredir üzerinde çalışmaların yapılmasının beklendiği özellik sonunda cihazlar için de kullanıma sunuldu. Bundan sonraki dönemde her yerden kullanım imkan sağlayacak. Bir şeyler satın alındığında, rezervasyon yapıldığında e postalar çok daha derli toplu bir hale getirilebileceği gibi bununla birlikte önemli bilgilere zaman kaybetmeden daha hızlı biçimde ulaşmak mümkün olacak.

Ancak kart özelliğinin kullanımı şirketler arasında değişiklik gösteriyor. Bazı hava yolu şirketlerinin kart sistemini desteklemediği ifade edilmişti. Uygulamanın kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bu özellikleri kullanan şirket sayısının da artacağı ve ilerleyen dönemlerin en popüler uygulamalarından birisinin olacağı ifade ediliyor. Bu özellik en fazla bir hafta içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı