Teknoloji

Google Ads Müşteri Hizmetleri Corona Virüsü Sebebiyle Kapandı

Corona virüsü salgını tüm dünyada hız kesmeden devam ederken, Google Ads de virüs konusunda önlem aldı. Müşteri hizmetlerini arayan Türkiye’deki Google Ads kullanıcıları Corona virüsü nedeniyle hizmet alamadıklarını öğrendi.

Google’ın sunduğu bir reklamcılık hizmeti olan Google Ads ile kullanıcılar Google arama motoruna reklam verebiliyor. Çeşitli anahtar kelimeler ile arama yapıldığında reklam veren kullanıcılar en altta ya da en üstte yar alıyor. Ancak müşteri hizmetlerini arayan Türkiye’deki Google Ads kullanıcıları bugün hizmet alamıyor.

Google Ads’ten Corona Virüsü Önlemi

Corona virüsü pek çok sektörü olduğu gibi teknoloji sektörünü de olumsuz etkiledi. Teknoloji firmaları ofislerini ve mağazalarını kapatmaya ve hizmetlerini kısıtlamaya devam ediyor. Hem Corona virüsüne karşı önlem alan hem de virüs ile mücadeleye destek veren şirketlerden bir tanesi de Google oldu.

Corona Virüsü Sebebiyle Google Ads Müşteri Hizmetleri Kapandı

Google Ads kullanıcıları Google Ads Destek Ekibi’ne ulaştıklarında “Google Ads Destek Ekibi’ne ulaştığınız için teşekkür ederiz. Telefon desteği maalesef şu anda mümkün değildir. Covid-19’a karşı uzmanlarımızın sağlığını korumak için aldığımız aldığımız tedbirlerden dolayı telefon desteği şu anda mümkün değil” mesajıyla karşılaştı. Desteğe ihtiyaç duyan Google Ads kullanıcıları Yardım Merkezi’ndeki bağlantılara ve alternatif iletişim yöntemleri için websitelerindeki Bize Ulaşın başlığına yönlendirildi.

Google Corona Virüsü ile Mücadele Ediyor

Google, Corona virüsü salgınının ortaya çıkardığı bilgi kirliliğinin önüne geçmek amacıyla 24 saat çalıştıklarını açıkladı. Şirket ayrıca G Suite’ın bir hizmeti olan Google Hangouts Meet özelliğini, uzaktan çalışma kararı alan şirketlere ve çalışanlara destek olmak amacıyla ücretsiz hale getirdiklerini duyurdu.

Corona Virüsü Sebebiyle Google Ads Müşteri Hizmetleri Kapandı

Google kendi çalışanlarını da Corona virüsü salgınına karşı korumak için önlemler alıyor. Geçtiğimiz hafta Silikon Vadisi ve New York’daki ofislere girişi kapatan Google, her geçen gün daha fazla çalışanına evden çalışma talimatında bulunuyor. Google’ın Hindistan ofisinde çalışan bir kişinin Corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından Hindistan ofisi de evden çalışmaya başladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı