Teknoloji

Google Anket Oluşturma Nasıl Yapılır?

Google Anket Servisleri Nedir?

Çalışma hayatı ve iş piyasası eski zamanlarda olduğu gibi kâğıt kalem devrini çoktan aşmıştır. Eski zamanlarda başlayan iş hayatının kâğıt kalemle imtihanı son yüz yılda teknoloji ile imtihana döndüğünden beri matbuat ve doküman işleri artık bilgisayarlar üzerinden yapılmaktadır. Bilgisayarların insan hayatına girdiği günden bu yana gelişimiyle beraber özellikle iş piyasasındaki etkisini arttırması fabrikalardan tutun evrak kayıt sistemlerine kadar her alana nüfus etmiştir. Bu nüfus etkisi de öyle büyük bir hale gelmiştir ki, anketler bile artık insan ile sokakları gezerek değil, internet üzerinden insanlara direk olarak ulaşarak ve onların girdiği sosyal ağlar üzerinden olmaya başlamıştır. Anket sektörünün ne kadar önemli ve hayati bir konumda olduğunu düşünürsek bu ağların da şirketler için ne kadar önemli olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Şirketin diğer bir konuları da iş alanlarıyla ilgili detaylı raporlama & dokümantasyon işleridir. Bu işler için özel yazılımlar kullanılsa da, bazı uygulamalar ve servisler şirketlere bu konuda istediklerinden fazlasını vermektedirler. Google servisleri de bunlardan sadece bir tanesidir.

Google servisleri arasında şirketlerin belki de en çok kullandığı servis Google Form servisleridir. Bu servisler şirketlere büyük bir iş altyapısı sağlamakla beraber, tüm işlemlerini ve şirket yönetimini olabildiğince kolay yapabilmektedir. Şirketlerin en önemli unsurlarından birisi de anketler ve araştırmalardır. Google bu konunun hassasiyetini bildiği için kendi bünyesinde özel anket uygulamaları geliştirmiş ve bunları şirketlerin beğenisine sunmuştur. Bu anketlerin genel özelliği, her türlü sosyal mecrada ve ortamda paylaşılabilir olmalarıyla beraber detaylı raporlama ve analiz sistemlerine sahip olmasıdır. Bu özellikler tabii olarak Google reklam servisleriyle birleştiği vakit ortaya mükemmel sonuçlar çıkmaktadır. İşte sizlere bu makalemizde Google Anket Servisleri Nedir onu anlatacağız. Ayrıca nasıl anket oluşturmanız gerektiğini ve neler yapmanız gerektiğini de kısaca anlatacağız.

Google Anket Oluşturma Nasıl Yapılır?

Şirketlerin aslında Google Anket Servisi kullanmaları çok da zor değildir. Ancak bazı şirketler kendilerine özel iş yazılımlarını tercih etmeleriyle beraber şirket verilerinin başka bir firmanın elinde olmasını pek arzu etmezler. Ancak bazı şirketlerde masraflardan kısmak adına bu tür servisleri kullanmaktadırlar. Bu işlemler için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Yapmanız gereken sadece form.google.com adresine girerek kayıt olmak ve oradaki yönergeleri takip ederek gerekli anketleri oluşturmaktır. Anketinizi oluşturduktan sonra yayınlayacağız adres alt tarafta çıkacaktır. Anketinizin sağlıklı sonuçlar vermesini istiyorsanız mutlak suretle anketinizi Google Adwords ile uyumlu bir biçimde kullanarak, istediğiniz anahtar kelimelerde reklam çıkarak sağlayabilirsiniz. Bunun için bir web sitenizin olması şarttır.

Web siteniz üzerinden yayınlayacağınız anket ile gerçek zamanlı sonuçları panelinizde görebilir ve ona göre raporlama yapabilirsiniz. Şirket verilerinizin veya bilgilerinizin sistemde olmasına gerek yoktur. Aynı şekilde anketiniz üzerinden Pazar araştırmaları da yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı