Teknoloji

Google Arama Sonuçlarına Göre Kullanıcıyı Uyaracak!

Teknoloji devi olan Google ilk günden bu yana liderliği bırakmadan hizmet etmeye devam ediyor. Bilgiye insanları daha kolay ulaştıran ve hızlı bir köprü görevi gören Google kendisini sürekli olarak yenilemeye devam ediyor. Bazen yaşanan aksaklıklar da gündeme gelmeye başladı. Nadir de olsa yaşanan bu durum hakkında da şirket tarafından önemli  bir düzenleme ile ortadan kaldırılacak.

Google aramaların eşleşmemesi durumunda bundan sonraki dönemde kullanıcıları bilgilendirecek. Google tarafından arama yapıldığı zaman yanlış ya da eksik yazılan kelimelerin ardından düzeltme yaparak sonuçların daha etkili ve sağlıklı şekilde kişilere sunulması amaçlanıyor. Bu noktada alternatif olarak görülen arama cümleleri kişilerin işini daha kolay hale getiriyor. Bazen konuyla alakasız olarak getirilen sayfalar da bulunuyor. Bundan sonra yeni bir güncelleme ile kullanımın daha sağlıklı olması amaçlanıyor.

Yeni Düzenleme Kullanıcılara Zaman Kazandıracak!

Google tarafından yapılan yeni düzenleme sonrasında arama terimlerinin ardından yeterince iyi sonuçların bulunmaması halinde kullanıcıya bir uyarı mesajı gönderilecek. Bu uyarı mesajında ‘Aramanız için mükemmel eşleşmeler yok gibi görünüyor’ uyarısı yapılacak ve kullanıcılara mesajlar iletilmiş olacak. Kullanıcılar arama terimlerinin yeterli olmadığını anında görebilecekleri gibi yaptıkları aramalarda da hızlı bir şekilde düzeltme yapabilecekler.

Google arama algoritmalarına son derece güveniliyor. Bu süreçte kullanıcıların çok nadir uyarı mesajları alacakları da düşünülüyor. Ancak bu şekilde bir sonuç alınması halinde kullanıcıların süreçte biraz daha zaman kazanmaları planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı