Teknoloji

Google Arama Uygulaması Beklenen Karanlık Moda Kavuştu!

Teknoloji devi olan Google tarafından son dönemlerde Android 10 sürümünün ardından sürüm güncellemesinin bulunmuş olduğu tüm cihazlar için karanlık mod desteğinin getirildiği ifade edilmişti. Bunun için Android 11 çalışmaları da başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda sürüm için geliştirici bir önizleme yayınlandı. Bununla birlikte hem android hem de iOS platformları çerçevesinde koyu modun desteklenmesi için çalışmalar yapılıyor.

Google tarafından son zamanlarda çok fazla kullanılan arama uygulaması içinde yeni bir güncellemenin geldiği belirlendi. Bu güncelleme ile birlikte beklenen koyu mod desteğinin sonunda geldiği belirlendi. Firma yetkilileri konu hakkında açıklamalarda bulundular. Bu özelliğin Android 10 ile iOS 13 işletim sistemlerine sahip olan cihazlar içinde tema ayarlarının değiştirilmesi sonucunda etkin hale gelebileceği belirtildi.

Google Arama Uygulaması Artık Karanlık Modda Kullanılabilecek

iOS 12 sürümüne sahip olan Apple cihazlar içinde koyu mod desteğinin aktif hale getirilmesi için bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile birlikte ayarlar kısmına giderek temayı aktif etmek artık mümkün. Güncelleme pek çok uygulamada daha önce olduğu gibi test kullanıcıları için kademeli olarak yayınlanmaya başladı. Bunun ardından final sürümüne ulaştığı belirlenen güncelleme için bazı uyarılar da yapılıyor.

Facebook ve Messenger uygulamalarında olduğu gibi tam siyah bir ekran yerine koyu gri bir ekran görüntüsünün sunulduğu belirlendi. Güncellemenin en geç bu hafta sonuna kadar platform kullanıcıları için ulaşılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı