Teknoloji

Google Asistan’a Çevirmen Modu Geldi

Google’ın sesli asistanı Google Asistan’a Türkçe dil destekli çevirmen modu geldi. İşte Google Asistan çevirmen modu ile birlikte kullanıcılar pek çok dile anlık olarak çevirmenler gibi çeviri yapabilecek. 

Bu yılın başlarında Google’ın Google Asistan destekli akıllı hoparlör ve akıllı cihazlar için sunulan çevirmen modu iOS ve Android cihazlara geldi. Kısa sürede tüm kullanıcılar için kullanılabilecek olan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar sadece bir ekran üzerinden iki farklı dilde çeviri yapabilecek. Kullanıcılar bu özellik sayesinde karşındaki kişinin dilini bilmeyen kişiler Google Asistan’ın çevirmen modu sayesinde gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilecek. 

Türkçe’nin de içerisinde bulunduğu 44 farklı dilde çeviri yapabilen Google Asistan çevirmen modu anlık çeviri yapabilecek. Kullanıcılar, “Ok Google, Türkçe çevirmenim ol!” ya da “Ok Google, Türkçe konuşmama yardımcı ol!” komutlarıyla bu özelliği aktif hale getirebiliyor. Kullanıcılar sesli olarak çeviri hizmetinden yararlanabileceği gibi klavye ile de çeviri yapabilecek. Kullancıların akıllı yanıtlar özelliğinden de yararlanabileceği bu yeni özelliğin iOS ve Android cihazlar için kadelemeli olarak kullanıma sunulması bekleniyor. 

Google Asistan Gelişmeye Devam Ediyor!

Kullancıların günlük hayatındaki işlemlerini sesli olarak yerine getirebilen Google Asistan gelişmiş özellikleri ve gelişmiş algılama yetenekleriyle dikkat çekiyor. Apple’ın Siri isimli sesli asistanından daha gelişmiş özelliklere sahip olan Google Asistan’a yeni özelliklerin eklenmesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı