Teknoloji

Google Bu Sene 1 Nisan Şakası Yapmayacak

1 Nisan dünya genelinde şaka günü olarak kabul ediliyor. Teknoloji devi Google bu süreçte çeşitli etkinliklerle çeşitli şakalarla gündeme geliyor. Dünya üzerinde pek çok  insan birbirlerine çeşitli şakalar yaparak bu günü kutluyorlar. Ancak Google bu süreçte herhangi bir şaka yapmayacağını açıkladı. Dünyaa corona virüs salgınıyla kasıp kavrulurken pek çok insan virüsle mücadele etmeye devam ediyor. Bu sene virüs salgını mücadelesi devam ettiği için Google herhangi bir şaka etkinliği yapmayacağını duyurdu.

Google zaman zaman eğlenceli içeriklerle kullanıcıların karşısına çıkmayı seviyor. Bu süreçte sayfalarına değişik sürprizler ekleyerek kullanıcıları oldukça şaşırtıyor. Doodle adı verilen özel grafik ve tarihlerle kullanıcıların keyifli zaman geçirmeleri amaçlanıyor. Şirket 1 Nisan etkinliklerini çok uzun zamandır geleneksel hale getirdiğini duyurmuştu ancak bu yıl bir istisna uygulanacak.

Google Virüs Sürecini Baltalamak İstemiyor

Şimdilerde dünyanın bir numaralı gündeminde corona virüsü yer alıyor. Uzun bir süre daha virüs temalı bir gündemin olması bekleniyor. Virüs alınan tüm önlemlere rağmen hızla yayılmaya devam ediyor. Durumun ciddiyetinin anlaşılması ve ölüm oranlarının artması üzerine uluslararası alanda gerçekleştirilmesi planlanan pek çok etkinlik iptal edildi. Dünya genelinde pek çok okul tatil edildi. İnsanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları isteniyor.

Kötü bir dönemden geçen dünya için Google harekete geçti. 1 Nisan şakaları ve eğlenceli etkinlikleri ile bu süreçte gündemin dağılması ya da odağın değişmesini istemiyor. Bunun için bu yıl herhangi özel bir etkinliğin virüs süresince yapılmasını istemiyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı