Teknoloji

Google Bulut Çöktü, Çok Sayıda Uygulama Etkilendi

Bir Google Cloud kesintisi şu anda Snap ve Discord’un yanı sıra Gmail, Nest ve diğer Google hizmetleri de dahil olmak üzere Google paketindeki ve dışındaki bazı hizmetleri etkilemektedir.

Google Cloud, saat 3: 25’de, “Google Compute Engine ile ilgili bir sorunu araştırıyoruz” dedi. EST., Daha sonra sorunun “daha büyük bir ağ sorunu ile ilgili” olduğu güncellemesiyle geri döndü. Bu sorun ilk olarak ABD’deki East Coast kullanıcıları tarafından öğleden sonra bildirildi, ancak kesinti izleyicisi DownDetector’dan gelen raporlar, kesintiden daha fazla bölgenin etkilendiğini gösteriyor.

Google Cloud Platformuna gönderilen açıklamasında şirket, Google Compute Engine ile ilgili çok bölgeli bir sorun yaşadığını söyledi.

Google Bulut

Google, durum sayfasında şöyle derken, sorunun yaklaşık 4 saat sürdüğü anlaşılıyor:

‘ABD’nin doğusunda, Google Cloud, Google Apps ve YouTube’daki birden fazla hizmeti etkileyen yüksek düzeyde ağ tıkanıklığı yaşamaya devam ediyoruz. Kullanıcılar yavaş performans veya aralıklı hatalar görebilir. Mühendislik ekiplerimiz, azaltma çalışmalarının ilk aşamasını tamamladı ve şu anda ikinci aşamayı uyguluyorlar, ardından normal hizmete dönmeyi umuyoruz. 2019-06-02 16:00 ABD / Pasifik pazarına kadar bir güncelleme yapacağız.’ dedi.

“ABD’nin doğusunda, Google Cloud, GSuite ve YouTube’da birden fazla hizmeti etkileyen yüksek düzeyde ağ tıkanıklığı yaşıyoruz. Kullanıcılar yavaş performans veya aralıklı hatalar görebilir. Sıkışıklığın temel nedenini belirlediğimize ve kısa bir süre sonra normal bir servise geri dönmeyi beklediğimize inanıyoruz ”dedi.

Sorun, Google’ın kendi uygulamalarıyla sınırlı değil. Bazı kullanıcılara göre, Discord, Snap ve Vimeo dahil olmak üzere Google Cloud hizmetlerine güvenen şirketler, kesinti yaşıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı