Teknoloji

Google Chrome 81 İle Gelen Yenilikler Açıklandı

Google Chrome en popüler internet tarayıcılarından birisi olarak ifade ediliyor. Bir süredir yapılan güncelleme çalışmalarının ardından, uzun zamandır beklenen 81 için açıklamalar yapıldı. Yeni sürümü ile birlikte pek çok yeniliğin hayatımıza girmesi bekleniyor.

Google Chrome 81 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Mac, Android, Windows, iOS için kullanıma sunulan ve indirme imkanı sunulan uygulama için yorumlar şimdiden merak ediliyor. Daha önce 17 Mart tarihinde güncellemenin kullanıma sunulması bekleniyordu ve bu süreçte şimdikinden daha küçük yeniliklerin gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Süreç içerisinde koronavirüs salgınının gündeme gelmesi bazı işlerin askıya alınmasını sağladı.

Güncelleme İle Neler Geliyor?

google chrome

Google Chrome 80 güncellemesini halihazırda kullanan kullanıcıları direkt olarak etkileyen bir yenilik bulunmuyor. Tarayıcının mobil sürümünü kullananlar için Web NFC altyapısı geliştirildi. Android telefon kullananlar için NFC donanımının hayata geçmesinin ardından etkileşim seviyesinin farklı bir boyut alması bekleniyor. Potansiyel kullanıcılar için heyecan verici bir gelişme olarak ifade ediliyor.

Güncelleme ile birlikte artırılmış gerçeklik üzerinde birtakım çalışmalar yer alıyor. Eski sürümde tespit edilen tam 32 kritik hata üzerinde çalışmalar yapıldı ve tüm hataların düzeltildiği belirtildi. Yapılan açıklamalar sonrasında Google Chrome 82 güncellemesinin gelmeyeceğinin altı özellikle çizildi. Uygulama geliştiriciler tarafından Mayıs ayının ortalarında gerçekleştirilmek üzere 83. Sürüm direkt olarak piyasaya çıkarılacak. Yapılacak geçiş yine son kullanıcıyı direkt olarak etkilemeyecek.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı