Teknoloji

Google Cloud Merkezli Sorunlar Giderildi

Google Cloud Merkezli Sorunlar Giderildi

Google Cloud ağında yaşanan problemlerden dolayı birçok Google uygulamasına erişim sağlanamamıştı. Dün akşam başlayan bu problem uzun uğraşlar sonucu çözüldü ve Google servisleri kaldığı yerden hizmet vermeye devam ediyor. Google servisleri dışında Discord, Shopify gibi uygulamalarda da aksaklıklar yaşandı.

Google servislerinden en önemlileri olarak gösterilen Analytics ve Adsense’de bu sorundan etkilenen servisler arasındaydı. Birçok webmaster sorunun nereden kaynaklandığını merak ediyordu. Daha sonra Google’ın açıklamalarından sonra problemin giderildiği öğrenildi ve tüm servisler kesintisiz olarak çalışmaya devam ediyor.

Güvenlik açıkları kapatıldı

Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamada sorunun giderildiği belirtildi. 5 saat içinde sorun tespit edildi ve gerekli müdahaleler yapılarak problem ortadan kaldırıldı. Google sözcüsü yaptığı açıklamada, konu ile ilgili soruşturmanın sürdüğü ve probleme neden olan açığın giderildiği belirtildi. Konuyla alakalı soruşturmanın genişleteceğini de aktaran Google sözcüsü, ileride olası benzer problemlerin tekrar ortaya çıkmaması için gerekli olan iyileştirmeleri de yapacaklarını ifade etti.

5 saatlik aradan sonra Youtube, Analytics, Adsense gibi tüm Google servisleri kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı