Teknoloji

Google Drive Tamamen İnternetsiz Depolama Özelliğini Test Etmeye Başladı

Google’ın bulut tabanlı depolama birimi olan Google Drive, kullanıcılar için yararlı olacak yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Google Drive şimdi de kullanıcılar için internet gerektirmeyen depolama hizmetini test etmeye başladı.

Bulut teknolojisine yatırım yapmaya devam eden Google, sunduğu ücretsiz depolama alanı hizmeti olan Google Drive’ı daha ileriye taşımak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. İnternet tabanlı bir depolama alanı hizmeti olan Google Drive’ı her koşulda kullanılabilir yapmak isteyen Google, Google Drive uygulamasını kısa süre içerisinde internetsiz bir şekilde kullanmaya uygun hale getirecek. Kullanıcılar Google Drive verilerine internet olmadan da erişebilecek.

Google, Calc, Slides ve Docs dosyalarının daha önceden internet bağlantısı olmadan yedeklenmesine izin veriyordu. Google Drive’a eklenecek olan yeni özellikle birlikte, kullanıcılar mevcut dosyalara ek olarak Word ve PDF dosyalarına da internetsiz olarak erişebilecek.

Google Drive’ın yeni özelliği Google Chrome ile birlikte çalışacak. Google Drive’ı başta tarayıcılarda kullanan kullanıcılar Google Drive’ın bu özelliğinden yararlanamayacak.

Google Drive’ın yeni özelliği ilk olarak G Suite kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Google’ın bireysel hesaba sahip olan Google Drive kullanıcıları şimdilik bu özelliği kullanamayacak. Google Drive’ın yeni özelliğinin ilerleyen günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı