Teknoloji

Google Duo, Aile Modu Özelliğini Faaliyete Geçirdi!

Corona virüs salgını nedeni ile evlerimize kapanmak zorunda olduğumuz bu dönemde, sevdiklerimiz ile sosyal medya dışında görüşme imkanımız da baya azaldı.Bu nedenden dolayı özellikle görüntülü konuşma olağanı sunan uygulamaların kullanımlarında çok ciddi derecelerde artışlar yaşandı.

Özellikle corona virüs salgını döneminde iyice popüler olan Zoom uygulaması, krizi fırsata çeviren uygulamaların başında geliyordu. Fakat daha sonrasında ortaya atılan iddialar sonucu uygulamanın kullanıcı sayısında gözle görülür bir şekilde düşüşler de yaşandı.Bu uygulamanın yerini artık Duo uygulaması aldı.

Aile modu özelliği sayesinde Google Duo sohbetlerine çıkartmalar, efektler, sanal maskeler geldi.

Google’ın görüntülü sohbet uygulaması olan Duo, bugün yayına almış olduğu bir güncelleme ile aile modu özelliğini faaliyete geçirdi.Aile modu özelliği ile kullanıcılar, artık konuşma sırasında görüntülerine efektler, çıkartmalar sanal ve maskeler ekleyebilecek.Şu anlık sadece birebir görüşmeler sırasında aktif olarak kullanılabilen efekt ve maskeler, ilerleyen günlerde grup görüşmelerinde de kullanılmaya başlayabilir.

Aile modu özelliğinde, Anneler Günü’ne özel bir maskeye de yer vermiş olan Google Duo uygulaması, şimdilik Instagram ya da Snap filtreleri kadar estetik olan içerikler sunmamaktadır.

Geçtiğimiz haftalarda görüntü kalitesinde çalışmalar yaparak iyileştiren Google Duo platformu, uygulamaya 3 yeni özellik daha girdi.İlk olarak 2016 yılında yayına alınmış olan Duo uygulaması, uygulamaya arka arkaya yeni özellikler eklemeye devam etmektedir.Bu sayede corona virüs salgını ile birlikte yüksek ilgi gören görüntülü arama uygulamaları arasında pazar payını yükseltmeye çalışmaktadır. 

Geçtiğimiz haftalarda katılımcı sayısını iOS ve Android uygulamalarında 8’den 12’ye çıkarmış olan firma, önümüzdeki günlerde bu özelliği tarayıcı sürümünde de aktif edecek.Bu sayede Google hesabına sahip olan herkes Google Duo ile tarayıcı üzerinden grup sohbetleri yapabilecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı