Teknoloji

Google Duo Grup Çağrılarına Aynı Anda 32 Kişi Katılabilecek

Tüm dünyayı sarsan Koronavirüs salgını nedeniyle insanların uzaktan eğitim almaya ve evden çalışmaya başlaması, popüler videolu görüşme uygulaması Zoom’un kullanıcı sayısında patlamaya yol açtı. Öyle ki borsada işlem gören Zoom şirketinin hisse değeri fırladı ve kurucu Eric Yuan’ın kişisel serveti bir anda katlandı.

Haliyle artan bu rekabetten pay kapmaya çalışan diğer rakip görüntülü konuşma platformları da çeşitli yeniliklerle kullanıcıları cezbetmeye çalışıyor. Mesela Telegram’da halen daha görüntülü konuşma özelliği yok. Ancak bu sene içerisinde uygulamaya gizli ve güvenli bir şekilde videolu arama işlevi kazandırılacak. 

Rakip uygulamalar atağa kalktı

WhatsApp aynı şekilde, normalde 4 olan katılımcı sınırını 8’e yükseltmiş bulunuyor. Mart ayında da Google Duo grup görüşmelerinde maksimum katılımcı sayısını 12’ye çıkarmıştı.

Bugün AndroidPolice sayesinde öğrenmiş olduğumuz yeni bilgiler ise Google’ın Duo uygulamasındaki bu sınırı 32’ye çıkaracağına işaret ediyor. Neredeyse bir sınıf dolusu öğrenci artık Google Duo üzerinden ders almaya başlayabilir. Keza kalabalık iş toplantıları için Zoom gibi güvenliği tartışmalı uygulamalar yerine Google Duo alternatif olarak tercih edilebilir.

Google resmen teyit etti

Kendisine e-posta yoluyla ulaşan bu bilgiyi Google’a ulaşıp teyit ettirmeyi başaran AndroidPolice editörleri, bahsi geçen 32 kişilik sınır güncellemesinin yolda olduğunu duyurdu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz gün Google Duo, Android ve iOS kullanıcıları için “Aile Modu” özelliğini duyurmuştu. Bu modu kullanarak videolu görüşme esnasında çizim yapabiliyor, Facebook Messenger’da olduğu gibi insan yüzlerinin üzerine sevimli maskeler ve eğlenceli efektler uygulayabiliyordunuz.

Öte yandan Google, Duo uygulamasını artık internetten kullanmaya başlayabileceğimizin de müjdesini vermişti. Önümüzdeki haftalarda uygulamaya getirilecek olan güncelleme sayesinde görüntülü konuşmaların tarayıcı üzerinden yapılabilecek olması, kızışan rekabette katılımcı sınırını 32’ye çıkaran Duo’nun elini güçlendirecektir mutlaka.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı