Teknoloji

Google Haritalar Gizlilik Modu iOS’e Geldi

Navigasyon uygulamarı arasında en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Google Haritalar uygulaması güncellenmeye devam ediyor. Google’ın uzun bir süre önce Android işletim sistemine sunduğu gizli mod özelliği iOS’e geldi. 

Gerek Android gerekse iOS platformunda en çok kullanılan navigasyon uygulamaları arasında yer alan Google Haritalar uygulaması Android platformunda gizli mod desteği kazanmıştı. Bu özellikle birlikte Google Haritalar kullanıcıları uygulamarını tıpkı gizli sekmede gibi kullanmışlardı. Kullanıcıların çok az verilerinin kayıt edildiği bu mod iOS platformuna da geldi. 

Google Haritalar uygulamasına kısa süre içerisinde gelecek bir diğer özellik ise Zaman Çizelgesi bölümünde yer alacak olan “Hepsini Sil” özelliği olacak. Kullanıcıların Ocak ayından itibaren kullanabilecekleri bu özellik sayesinde tüm geçmişleri bir tıkla silinebilecek. 

Google Haritalar’a eklenecek bir diğer özellik ise 10.31.0 numaralı sürümle test edilmeye başlandı. Yeni özellik ile birlikte Google kullanıcılarına farklı bir Google Haritalar deneyimi sunacak. Kullanıcılar yeni özellik ile birlikte gidecekleri yere sadece daha aydınlık cadde ve sokaklardan geçerek gidebilecek. Kişilerin gece yolculuklarını çok daha güvenli hale getirecek olan bu özellik ile birlikte kullanıcılar artık gerek yaya gerekse araçlarıyla daha güvenli bir şekilde gitmek istedikleri yere ulaşabilecekler. 

Android ve iOS Platformlarında Test Ediliyor!

Google’ın şimdilik Android ve iOS platformu üzerinde test ettiği bu yeni özelliğin ilerleyen günlerde tüm Google Haritalar kullanıcıları için sunulması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı