Teknoloji

Google Haritalar İçin Sürücüleri Yakından İlgilendiren Yeni Güncelleme!

Google son zamanlarda yapmış olduğu yeni güncellemelerle birlikte tüm dikkatleri üzerine çekti. Zaman zaman Google Iphone özelliklerini de gündeme taşımaya ve yeni güncellemelerle birleştirmeye devam ediyor. Son günlerde iOS işletim sistemi üzerinden gerçekleştirilen Apple Haritalar uygulaması için bazı yenilikler gündeme gelmeye başladı.

Bu özelliklerle birlikte trafik ışıkları ve dur ışıkları en dikkat çeken ayrıntılardan birisi olarak ifade ediliyor. Şimdiye kadar yapılan değerlendirmeler sonrasında bu özelliklerin herhangi birinin kullanılmadığı biliniyordu. Yeni gelen özelliklerin yolcuların işini kolaylaştırdığı biliniyor.

Sürücülere Daha Fazla Bilgi Verecek

Google Haritalar uygulamasına gelen yeni özellikler sürücülerin yolculuk sırasında işini kolaylaştırmayı amaçlanıyor. Siri ile birlikte uygulamanın desteklenmesinin ardından pek çok özellik daha fazla kullanılabilir olacak.

Henüz uygulama resmi olarak duyurulmadı ancak bu süreçte şimdiden bazı kullanıcılar tarafından keşfedilmeye başlandı. Ancak Google Haritalara gelen özelliklerin ve kullanım şekillerinin karşılaştırması yapıldığı sırada Apple Haritalar kadar etkin biçimde kullanılmadığı ifade edildi. Trafik ışıkları simgesi görülürken bu süreçte ışıklar hakkında diğer uygulama gibi aktif olarak bilgilendirme yapmadığı için oldukça dikkat çekti. Simgeler üzerinde gezinirken bir nebze olsun büyüme sağlıyor ancak yine de diğer uygulama kadar dikkat çekici olduğu pek söylenemez.

Google tarafından şimdilerde özelliğin test edildiği açıklandı ancak ne zaman tam kapasite olarak kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Bu süreçte kademeli olarak kullanıma sunulması bekleniyor

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı