Teknoloji

Google Haritalar’da Yaz Temizliğine Başladı

Google’ın çok kullanılan harita ve navigasyon sistemi Google Haritalar’da yaz temizliği başladı. Google Haritalar servisinde bulunan milyonlarca sahte işyerini temizledi. 

Google’ın çok kullanılan harita ve navigasyon sistemi Google Haritalar’da pek çok sade işyeri bulunuyor. Kullanıcıların Google Haritalar servisinden daha iyi yararlanmalarını isteyen Google, Haritalar servisinde bulunan milyonlarca sahte işyerini temizlemeye başladı. 

The Wall Street Journal sitesinin haberine göre Google Haritalar servisinde 11 milyonun üzerinde işletme kayıtları bulunuyor. Milyonlarca işletme ile başa çıkan Google, bir yandan yeni işletmeler eklerken bir diğer yandan da servisinde yer alan sahte uygulamaları kaldırmaya başladı. 

Sahte işletmelerle mücadele etmek isteyen Google, bu sahte işletmelerin doğrudan doğruya kullanıcıları dolandırabileceğini düşünüyor. Google’ın sahte işletmeleri Google Haritalar servisinden kaldırmasının bir başka nedeni ise haksız rekabeti engellemek. 

Google Haritalar’da Yer Alan Sahte İşletmeleri Kaldırdı!

New York’ta Google Haritalar servisinde en üst sırada yer alan 20 tesisatçıdan sadece 2 tanesi Google’ın fiziksel lokasyon yönergelerine uyarken 13 tanesi ise sahte profillerden oluşuyor. Diğer işletmeler ise eksik bilgilere sahip. Sadece New York’ta yer alan sahte işletmelere bakıldığında sahte profillerin genellikle risk içeren işletmelerden olduğu görülüyor. 

Bu gibi durumların sorun çıkartmasını istemeyen Google, sahte profillerin büyük bir kısmını sildi. Google’ın ilerleyen günlerde sahte işletmeler konusunda neler yapacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı