Teknoloji

Google Haritalar’ın Konum Paylaşımı Özelliği Daha Modern Bir Arayüze Kavuştu

Google Haritalar uygulamasında bulunan konum paylaşımı arayüzüne yeni bir tasarım gelerek güncellendi. Gerçek anlamda konum paylaşımı özelliğinin kullanılmış olduğu yeni ekran, küçük dokunuşlar ile daha modern bir tasarıma sahip oldu hale getirildi.

Google Haritalar ile, Live View AR yani artırılmış gerçeklik navigasyonu, toplu taşıma rotaları, trafik tahminleri ve daha pek çok özelliği ile Google’ın en önemli hizmetlerinden biri haline geldi. Google, kısa bir süre önce Haritalar uygulamasında yayınlamış olduğu güncelleme ile Konum Paylaşımı özelliğini geliştirdi.

Gerçek anlamda konum paylaşımının ilk kez Mart 2017 yılında tanıtımı yapıldı ve kullanıcıların konumlarını Google Haritalar’da yalnızca birkaç dokunuşla istedikleri kişilerle paylaşmalarını sağlanmış oldu. Bu kullanışlı özelliğin arkasındaki temel fikir aynı kaldığı gibi, sadece kullanıcı arayüzü yenilenmiş oldu.

Google Haritalar’ın konum paylaşım özelliği artık  daha modern bir görünümüne sahip

Yeni arayüzü ile birlikte, Google Haritalar’ın çoğunda kullanılmaya başlanan yeni “Materyal Tasarımı II” görünümüyle daha uyumlu hale getirilmiş oldu. Üstte bulunan “Konum Paylaşımı” yazısının yer aldığı mavi çubuk yerine artık beyaz bir çubuk getirildi. Bunun dışında konum paylaşımı özelliğinin etkin olduğu kişiler ile bağlantılar alt kısımda dikey olarak genişleyen bir bölümde ayrıntılarıyla gösterilmeye devam ediyor.

Konum paylaşma göstergesi de yenilenmiş oldu ve artık daha yuvarlak kenarlar ile birlikte açılır menüye de sahip oldu. Geçerli konumunuz ile, telefonunuzun şarj düzeyi ve geçerli adresiniz ve kayan bir kartta gösterilmeye başladı. Daha önce üstte bulunan çubuğun sağ tarafında yer alan “Yeni paylaşım” düğmesi de haritanın sağ alt bölümünde daha belirgin bir şekilde yerini almış oldu.

Google Haritalar yeni değişiklikleri, Google Haritalar 10.40.2 güncellemesiyle kullanıcılara sunmaya başladı. Yeni kullanıcı arayüzlerine göz atmak isterseniz, en son güncellemeyi bu adresten yüklemeye başlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı