Teknoloji

Google I/O 2020 İptal Edildi

Google’ın yeni yazılımları ile birlikte yeni ürünlerini duyuracağı Google I/O 2020 etkinliği iptal edildi. Google I/O 2020 etkinliği internet üzerinden de yapılmayacak.

Teknoloji devi Google yaptığı açıklamada Google I/O 2020 etkinliğinin tamamen iptal edildiğini duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda Google I/O 2020 etkinliğinin iptal edildiğini ancak etkinliğin çevrimiçi olarak düzenleneceğini açıklayan Google, bu kararından vazgeçti ve Google I/O 2020 etkinliğinin tamamen iptal edilmesine karar verdi. 

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde yayılan koronavirüs salgını insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Yaşanan ölümler nedeniyle önlem alan teknoloji şirketi düzenleyecekleri etkinlikleri bir bir iptal ederken, bazı teknoloji şirketleri de etkinliklerini internet ortamında düzenleme kararı alıyor. 

Google tarafından her yıl düzenlenen ve Google’ın yeni Android işletim sistemi ile birlikte yeni teknolojik ürünlerinin duyurulduğu Google I/O 2020 etkinliğinin bu yıl çevrimiçi yani internet üzerinden yapılmasına karar verilmişti. Google I/O 2020 etkinliğinin düzenleneceği tarihini de açıklayan Google bu kararında geri adım attı. 

Google I / O Etkinliğinin İptal Nedenini Açıkladı

Google etkinlikte tanıtılacak olan yeni ürünlerinin nasıl tanıtılacağını henüz açıklamamış olsa da Google I/O 2020 etkinliğinin iptal edilme nedeni, etkinliği düzenleyecek olan geliştiricilerin evde çalışması Google’ın etkinliği organize edememesi olarak gösterildi. 

Google I/O 2020 etkinliği kapsamında duyurulacak olan ürün ve yazılımların blog yayınları ile duyurulması bekleniyor. Koronavirüs nedeniyle yeni etkinliklerin ya da organizasyonların iptal edilip edilmeyeceği tam bir muamma. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı