Teknoloji

Google İp Adresi Değiştirme

İp adresi değiştirmenin birden fazla yolu ve sebebi bulunmaktadır. Öncelikle siz ip adresinizi sabit ip yapmamışsanız ip adresiniz otomatik olarak bir süre sonra değişecektir. Sabit ip kavramı ülkemizde ücretli bir durumdur. Aylık ve yıllık bazda ip ücretinin ödenmesi durumunda ip adresiniz sabit olarak kalabilir. Genellikle dükkan kameraları olan veya şirket olan kurum ve kuruluşlarda sabit ip kullanılmaktadır. Sabit ipler sizin canlı olarak kamera bağlantınıza aynı ip adresi üzerinden sürekli bağlanmanızı sağlar.

İp Adresi Nasıl Değişir

İp adresini değiştirmek için uygulayacağınız iki ana yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi fiziksel olarak modem adaptörünün fişten çekilmesi ve 10 saniye beklenmesidir. 10 saniye sürenin tamamlanmasının ardından adaptörü tekrar prize takıp internetin gelmesini beklemelisiniz. Bağlantının gelmesi sonucunda ip adresiniz değişmiş olacaktır.

İp adresini değiştirmenin ikinci yöntemi ise modem arayüz ayarlarına girmektir. Arayüz ayarları içerisinden modem yeniden başlatma veya sıfırlama seçenekleri ile kullanmış olduğunuz ip adresinin değişmesini sağlarsınız. Bu durum diğer yönteme göre daha pratiktir ve iki yöntemde kesin sonuç vermektedir.

İp Adresi Neden Değiştirilir

Bazen random olarak sahip olduğunuz ip adresi google tarafından banlamış veya karalisteye alınmış bir ip adresi olabilir. Bu çok düşük bir ihtimaldir ama imkansız değildir. Bu sebepten modem resetlemek sizin ip adresinizi değiştirecektir. Aynı zamanda bir den fazla google ürünü kullanıyor ve bu google ürünler farklı gmail hesaplarına bağlı ise, bu hesaplar arasında geçiş yapılırken ip değiştirmeniz, spama düşmemeniz için alınacak iyi bir yöntemdir. Aksi halde mail adresleriniz, youtube kanallarınız veya diğer google ürünleriniz spama düşebilir.

İp Adresi İnternet Hızını Etkiler Mi?

İp adresleri ile internet bağlantı hızı arasında herhangi bir ilişki yoktur. İp adresiniz ne olursa olsun bağlatı hızının internet servis sağlayıcınız, alt yapınız ve internete bağlandığınız donanımınız ile alakalıdır. Bu sebepten ip adreslerinin bağlantı hızlarına bir etkisi yoktur. İp adresi sizin dijital kimlik numaranızdır ve kişisel değildir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı