Teknoloji

Google Iphone Güncellemesini Duyurdu!

 Google Drive kullanıcıları için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyordu. Bu süreç içerisinde Iphone ve Ipad kullanıcıları için özel bir güncellemenin yayınlandığı açıklandı. Gizlilik ekranı güncellemesi dünden itibaren gündeme gelmiş oldu.

Google tarafından yapılan çalışmaların ardından Iphone ve Ipad’lerde geçerli olmak üzere Google Drive Güncellemesinin yayınlandığı belirtildi. Bu güncellemenin ardından Drive kullanıcıları gizlilik ekranı adı altında dosyalarını saklı tutabilecekler. Dosyalarına herhangi birinin erişme ihtimaline karşın kilidi açmak için TouchID ve FaceID hayata geçmiş olacak.

Google tarafından bu güncellemelerin geçtiğimiz ay sinyalleri verilmişti. Bu süreç içerisinde geliştirilen uygulama hakkında daha fazla gizliliğin sunulması bekleniyor.

Gizlilik Ekranı Ne İşe Yarayacak?

Gizlilik Ekranı güncellemesi bu süreç içerisinde dosyaların kilitlenmesi için kullanıcılara 10 saniye, 1 dakika ya da 10 dakika şeklinde çeşitli seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerle birlikte bir kişinin saklama durumunda bulunan dosyalara erişmesi halinde ise parmak izi okutması ya da yüz tanıma sistemini kullanması bekleniyor. Bu özellik dosyalarını kilit altında tutmak isteyen kişiler için oldukça kullanılabilir oldu. Şimdilik sadece Apple Iphone ile Ipad kullanıcılarının bu özellikten faydalanabildikleri belirlendi. Ancak güncellemenin ilgi görmesi ve sınırların genişletilmesinin ardından daha geniş kitleler tarafından da kullanılabileceği ifade ediliyor. Google tarafından gerçekleştirilen son güncelleme Apple Store üzerinden ulaşıma açık hale getirildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı