Teknoloji

Google Link Kısaltma Nedir?

Web sayfası adresleri bazen çok uzun ve karmaşık olabiliyor hatta normal ve bize kısa gözüken bir  web sitesi adresi bile sosyal medya kullanıcıları için çok uzun gözükebiliyor. Tabi bunun sebebi genellikle karakter yazma limiti oluyor. Burada imdadımıza Googe link kısaltma servisi yetişiyor. Google link kısaltma uzun ve karmaşık olan web site adreslerini aynı sayfaya çıkacak şekilde daha kısa bir link üzerinden ulaşmaya yardımcı olan bir servis olmakla beraber kullananlara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kısaltılmış linke doğrudan giriş yaptığınızda, sizi bu kısaltma linkini oluşturan kişinin hedef olarak belirlediği sayfaya doğrudan ulaştıracaktır.

Google Link Kısaltma Ne İşe Yarar?

Sıradan URL yapılarının bize sunamadığı ancak link kısaltma servislerinin sunduğu bazı avantajlar vardır. Bu avantaj ve özellikler, bizlerin link kısaltma servisi kullanmasının temel amacıdır.

Sıradan web site linklerinin bize sunamadığı ancak Google link kısaltma servisinin sunduğu bir çok avantajlar vardır. Bu da internet kullancılarında bu servisi kullanma isteği doğurmaktadır. İşte bu avantajlardan bazıları bunlar;

-Görsellik: Linkler her zaman bizim gördüğümüz şekilde internet sitelerinde kullanılmıyor. Bu linkler internetin yanı sıra dergiler, kitaplar ve bu vb. yerlerde sıkça kullanılıyor. İnsanlara uzun ve karmaşık bir link sunmak görselliğin ve estetiğin bozulmasına yol açıyor ve kullanıcıların bu linkleri yazmazı zorlaşabiliyor. Google link kısaltma servisi kullanılarak linkler daha kısa ve anlaşılır bir hale gelip görselliği bozmadan kullanıcıya sunulabiliyor.

Para kazanmak: Sizin kısalttığınız linklere tıklanıldığında kullanıcıyı bir kaç saniyelik bir reklama yönlendirir, asıl ulaşılmak istenilen siteye bu reklam bittikten sonra ulaştırır. Bu sayede kullancılarına bir  gelir kapısı açar.

Google Link Kısaltma Nasıl Yapılır? 

Google, Goo.gl ile web site adreslerinin kısaltılması alanını  http://goo.gl adresindeki web sitesinde kullancılarına sunuyor. Bunun yanı sıra Goo.gl üzerinden kısaltacağınız web site linklerinizi Google daha sonra bu linkleri görmek veya başkalarıyla paylaşmak için sizin adınıza saklıyor. Ve kullancılarına bu olanakları sağlarken güvenliktende asla taviz vermiyor. Google, link kısaltma servisinin tehlikeli ve kötü amaçlı sitelere yönlendirmesini önlemek için bir takim yöntemler kullandığını açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı