Teknoloji

Google Nasıl Ana Sayfa Yapılır? Chrome

Yaygın olarak kullanılan google arama motoru, geçtiğimiz yıllarda google chrome tarayıcıyı da hayatımıza soktu. Artık internet ile arası iyi olan veya olmayan kim olursa olsun tarayıcı olarak choreme kullanmaktadır. Dünyanın büyük çoğunluğu tarafından arama motoru olarak kullanılan google tarafından piyasaya sürülen bu tarayıcı yeni bir tarayıcı olmasından dolayı bazı ayarları yapmakta zorlana biliyoruz.

Tarayıcı kullanımında en önemli faktörlerden birisi tarayıcı ana sayfasıdır. Bu ana sayfada bulunan arama motoru ile internette gezine bilir ve çeşitli sitelere giriş yapabilirsiniz. Şimdi google ana sayfa nasıl yapılır adım adım onu anlatacağım.

 1. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayalım
 2. Açılan pencerede ayarlar butonuna basın
 3. Karşımıza gelen sayfada Başlangıçta yazan kısma inelim
  Yeni Sekme sayfasını aç
  Bıraktığım yerden devam et
  Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç
 4. Bu seçeneklerden üçüncü seçeneği yani  Belirli bir sayfayı ve sayfaları aç  seçeneğini seçelim
 5. Karşımıza gelen yeni sayfa ekle kısmına ana sayfa olarak belirlemek istediğimiz siteyi girelim. (www.google.com gibi )
 6. Tamam butonuna basalım ve tarayıcıyı kapatıp açalım.

Artık choreme da anasayfayı google olarak belirlemiş olacağız. Ana sayfa değiştirmek ve arama motorunu seçerek tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Gelişmiş bir arama motoru olan google, başarılı bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Bu yüzden dünya üzerinde en çok kullanılan arama motorudur. Dünya pazarının %90 lık bir kısmını elinde tutmaktadır. Diğer arama motorları tarafından yapılan bir çok çalışma genellikle iyi bir sonuç vermemiştir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı