Teknoloji

Google Nest Hayatımızı Kolaylaştıran Akıllı Cihazlardan Biri

Günümüzde gelişen ve daha da gelişmekte olan teknolojiyle  paralel olarak akıllı cihazlarda gelişmekte. Nest, Nest Labs firması tarafından geliştirilmiş bir cihazdır. Bu cihaz daha sonra Google tarafından satın alınmıştır.

Tasarım yönünden sade ve basit olan Nest , 4 farklı renk çeşidiyle karşımıza çıkmıştır. İşlevsel olarak  kullanıcıları maliyet, kullanım kolaylığı, zaman yönünden konfora ulaştıracak bir cihazdır.

Temel olarak bakıldığında ortasında dijital ekranı bulunan çevresinde döndürülebilen bir halkadan oluşan, kullanışlı basit bir cihazdır. Sıcaklığın uzaktan kontrol edilmesini sağlayan Android uygulamasına bağlı bir termostattır. Evde ısıtma ve soğutma cihazlara entegre edilebiliyor.


Isıtma-soğutma sistemini ayarlamak kısmında bu cihaz sizi alışkanlıklarınızı alışkanlıklarınızı öğreniyor. Mesela haftanın hangi günü, hangi saatinde, hangi sıcaklığı tercih ettiğinizi öğrenerek 1-2 hafta sonra sizin verilerinizle hareket edip, ayarları sizin yerinize yapabilir. Tabi ki bunun yanında kendi alışkanlıklarınız farkındaysanız, bu ayarları kendinizde yapabilirsiniz. Kullanım kısmında size büyük ihtimalle para tasarrufu sağlayacak sıcaklık aralığına girdiğinizde, ekranda küçük yeşil yaprak belirecektir. Evde olmadığınızı cihaz sensörleri sayesinde anlayabiliyor ve otomatik bir şekilde kendini ’away’ moduna alabiliyorken kendiniz de manuel olarak cihazı bu moda geçirebiliyorsunuz. Eve gelme saatlerinizi de öğrenerek, siz gelmeden önce alışık olduğunuz sıcaklık derecesine kendisini ayarlıyor.
Cihazda nem sensörleri de bulunmakta. Eve gelme saatleriniz dışında bir saatte gelme durumunuzda Adroid uygulama sayesinde manuel olarak evin sıcaklık derecesini de ayarlayabiliyorsunuz. Bu ve bu gibi daha bir çok özelliğinin olduğu bir cihaz ve size zamandan, paradan tasarruf sağlıyor ve aynı zamanda her anlamda kendinizi daha konforlu hissetmenizi sağlıyor şüphesiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı