Teknoloji

Google Perakendeciler İçin Alışveriş Sekmesini Ücretsiz Hale Getiriyor!

Google ile Amazon arasında yıllardır devam eden rekabet hala devam ediyor. Bir yanda teknoloji devi Google, bir yandan e ticaret devi Amazon gelirler konusunda büyük bir yarış içerisindeler. Aynı kulvarda hizmet vermemelerine rağmen gelirler konusunda yıllardır aralarında ciddi bir rekabetin olduğu açıklandı. Birkaç yıl önce tüketiciler alışveriş yapmak istedikleri zaman Google üzerinden arama yaparken şimdilerde Amazon üzerinden arama yapılıyor.

Google üzerinden arama yaparak Amazon’un internet sitesine girmek mümkün. Teknoloji devi arama sonuçlarına çeşitli reklamlar yerleştirmeyi ihmal etmiyor. Bu süreçte milyarlarca dolar gelir elde ediliyor. Ancak artık Amazon’un direkt uygulamasını indirerek siteye giriş yapanların sayısı oldukça fazla.

Google Rekabet İçin Ücretsiz Satış Adımı Atıyor!

ABD’li teknoloji devi Google, Amazon ile gerçekleştirdiği rekabeti bir adım daha öteye taşımaya karar verdi. İnternet üzerinde yapılan alışveriş aramaları için ücretsiz hizmet verecek. Her gün Google’a arama için gelen milyonlarca kişiye perakendecilerin ücretsiz olarak erişebilmeleri için adım atıldı.

Alışveriş yapmak için arama yapanlar ise Google tarafından oluşturulacak Alışveriş sekmesi sayesinde daha fazla mağazaya ulaşabilecekler. Bu sayede daha fazla ürün çeşitliliğine ulaşmaları da mümkün. Reklamveren şirketler ise bu süreç içerisinde ücretli kampanyalar yerine ücretsiz ürün listeleri ekleyerek sürece katkı sağlayacaklar.

Google tarafından değişiklik Nisan ayının sonuna kadar tamamlanacak. İlk etapta Amerika’da hayata geçirilmesi ve yıl sonuna kadar tüm ülkelerde geçerli olması bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı