Teknoloji

Google Pixel 4 Android 11 İşletim Sistemi İle Görüldü

Google’ın bu yıl içerisinde duyurmaya hazırlandığı Android 11 işletim sistemi Google Pixel 4 modeli ile birlikte ortaya çıktı. 

Google’ın bu yılın ortalarında duyuracağı yeni Android sistemi Android 11’in çıkışına daha çok zaman varken Android 11 işletim sistemi Google Pixel 4 ile birlikte görülmüş olabilir. Bir performans testi uygulaması olan Geekbench sonucunda görünen cihaz gerçek bir cihazın gerçek cihaz olmama ihtimali bulunuyor. Şimdilik doğruluğu teyit edilemeyen bu durum ile birlikte uygulama üzerinde ilk defa bir Android 11 işletim sistemine sahip bir cihaz görüldü. 

Sızdırılan Geekbench sonuçlarına göre Google Pixel 4 modeli donanımsal olarak herhangi bir farklı özelliğe sahip değil. Sonuçları farklı kılan ise Google Pixel 4 cihazının Android 10 işletim sistemi yerine Android 11 ya da Android R işletim sistemi ile çalışıyor olması. 

Android 11 İlk Özellikleri

Google’ın önümüzdeki aylarda düzenleyeceği etkinlikte duyurmaya hazırlandığı Android 11 işletim sisteminin kullanıcılara neler sunacağı şimdilik bilinmiyor. Google Android 11 işletim sistemi hakkında bilinen tek şey sisteminin “comsose / mux” dosya kısıtlamasını 4 GB dosya boyutunun üzerine taşıması. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar 4 GB’ı aşan videolar kaydedilebilecek.

Android 11 işletim sisteminin duyurusunun yaz aylarında yapıldığı düşünüldüğünde Android 11 işletim sisteminin duyurulması için Google’ın önünde bolca zaman var gibi görünüyor. Android 11 işletim sisteminin ilk olarak 2020 Sonbahar aylarında duyurulacak olan yeni nesil Google Pixel cihazları ile birlikte gelmesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı