Teknoloji

Google Pixel 4 serisi tanıtıldı. İşte fiyatlar ve özellikleri!

Google her yıl New York’ta düzenlenen ”Made by Google” etkinliğini gerçekleştirdi. Google, Google Pixel 4 ve diğer tüm donanımı hakkında peş peşe heyecan verici tüm özellikleri sıraladı. Artık tüm detaylara sahibiz.

Gelin bu dikkat çeken serinin özelliklerine ve fiyatlandırmasına birlikte bir göz atalım.

Stadia

Stadia Google’ın bulut tabanlı bir oyun sistemi. 19 Kasım’da piyasaya girmesi bekleniyor.

Pixel Buds

Google sil baştan geri döndü. Airpod’lara büyük bir rakip olan kablosuz kulaklık Google buds dikkatleri üzerine topladı. 2020 bahar döneminde çıkarılması planlanan kulaklıkların 179 dolar gibi bir fiyatlandırması olacak. İlk sürümden daha iyi bir pil performansı olan kulaklıklar 5 saat kullanım süresi ve 24 saat şarj edilebilir kulaklık haznesine sahip. Ayrıca kulak içine yerleştirilebilir formda olduğundan yüksek bir ses yalıtımını beraberinde getiriyor. En belirgin 2 özelliği ise bulunduğu ortamın ses analizini yaparak, ses değişimlerini ayarlaması ve telefon görüşmeleri sırasında arka planda oluşan rüzgar sesi gibi rahatsız edici gürültüleri önleyebilmesi oldu.

Nest Mini

Google’ın eski modeli olan Google Mini hoparlör , yerini Nest Mini’ye bıraktı. Bas sistemini iki katına çıkardı. Eklenti herhangi bir şey gerektirmeden duvara monte edilebilir olması dikkat çeken özelliklerden biri oldu. Daha hızlı yanıt oluşturabilmesi açısından otomatik algılama çipleri yerleştirildi ve yüksek gürülltü ortamlarda galip gelebilmesi için de daha fazla mikrofon eklendi. Nest Mİni 22 ekim’den itibaren 49 dolarlık bir fiyat ile alıcısıyla buluşacak.

Google Pixel 4

Uzun zamandır hakkında konuşulan ve özellikleri hakkında bir çok şey duyduğumuz, Google pixel telefonlar resmi olarak tüm ayrıntıları ile bizlerle.
Pixel 4, 2,800mAh bataryayla 5,7; Pixel 4 XL ise 3,700mAh bataryayla 6,3 şeklinde geliyor. Her ikisi de 6 GB RAM ile Snapdragon 855 chipsette çalışıyor. Her ikisinde de “Project Soli” olarak adlandırılan radar çipleri var; Bu çipler; şarkılar arasında geçiş yapma, alarmları erteleme veya aramaları susturma gibi dinamikleri elinizle yaptığınız yönlendirme hareketleri ile telefona dokunmadan kontrol etmenize olanak tanıyor.

Kamera nasıl olacak?

Google’ın önemsediği diğer bir nokta ise kamera. Pixel  4 ve 4 XL, 12,2 megapiksel çözünürlüğünde f/1,7 diyafram açıklığında ana kamera ve 16 megapiksel çözünürlüğünde f/2,4 diyafram açıklığında telefoto lens ile birlikte geliyor. Bulanıklığı önleyecek optik stabilitenin eklendiği cihazlar, gelişirilmiş çözünürlüklü zoom ve Gece Modu gibi oldukça özel özelliklere yer veriyor. Şarj kapasitesinin arttırılması, 64 gb – 128 gb şeklinde ki depolama özellikleriyle birlikte 24 Ekim’de 749 dolar üzerinden satışa sunulacak.

Kaynak
https://techcrunch.com/2019/10/15/heres-everything-google-just-announced-at-the-made-by-google-2019-event/
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı