Teknoloji

Google Pixel 4a Geekbench Veri Tabanında Özellikleriyle Yer Aldı!

Geçtiğimiz aylarda Google tarafından yapılan bir duyurunun ardından orta segmentli bir telefon çıkaracağını duyurmuştu. Bu telefonun ise Pixel 4a olarak açıklanmıştı. Bu telefonun tüm bütçelere uygun üretilmesi için çalışmalar başladı. Orta segmentli olarak ifade edilen telefonun 22 Mayıs tarihinde tanıtılarak piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak bu süreçte kilit özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

 Geekbench veri tabanında, Google tarafından tasarlanan telefona yer verildiği öğrenildi. Bu sırada cihazın basit kilit donanım özellikleri de ortaya çıktı. Çıkması muhtemel tarih hakkında da kullanıcılar daha kolay bilgi sahibi olmuş oldular.

Pixel 4a Hakkında Merak Edilenler

Telefonun tek çekirdekte 2 bin çok çekirdekte ise 6 bin 366 puana sahip olduğu ortaya çıktı. Cihaz Android 10 işletim sistemi ile birlikte kullanıcıya sunulacak. Qualcomm Snapdragon 730 işlemciden destek alan gücü sayesinde kullanıcılara üstün performans hizmeti sunması bekleniyor. Kilit donanım özelliklerinin yanı sıra konu hakkında yeni bir bilgiye yer verilmedi.

Telefonun ön kısmında selfie kamerasını barındıracak ufak bir çentik bulunacak. 128 GB dahili depolama alanına sahip olması bekleniyor. Telefonun arka yüzünde bulunan tek kameranın ise 12,2 MP değerinde olacağı bilgisi geldi. Telefonun ön kısmında bulunan Selfie kamerasının 84 derecelik bir açıyla yer değiştirmesi bekleniyor. Telefon farklı renk seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Renkleri ise Just Black ve Barely Blue olarak tanımlandı. Cihazın fiyatının ise 399 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Vergiler hariç Türkiye fiyatı 2.797 lira olarak belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı