Teknoloji

Google Pixel 5, Snapdragon 768G İşlemci İle Harekete Geçecek!

Son dönemlerin en çok konuşulan teknolojilerinden birisi 5G teknolojisi oldu. Bununla birlikte yüksek bir maliyetin söz konusu olması nedeniyle şirketlerin de bu tasarım aşamasında maliyetlerinin son derece yüksek olduğu belirlendi. Qualcomm firması yaptığı açıklamalar sonrasında maliyetlerinin arttığını açıkça ifade ettiler.

Yüksek maliyetlerinden dolayı SnapDragon 865 işlemci ve SnapDragon X55 5G modem ile piyasaya sunulacak olan ürünlerin kullanıcılar için bazı sorunları da beraberinde getirmesi bekleniyor. Bu durum maliyetlerin yükselmesi ile birlikte akıllı telefonların fiyatlarının da artmasına neden oluyor.

SnapDragon 768G İle Neler Gelecek?

Teknoloji devi olarak bilinen Google yeni gelecek olan modeli Google Pixel 5 modeli ile birlikte SnapDrogan 768G işlemciyi kullanmaya başladı. Bu süreç içerisinde telefonun modelinin orta segment olarak tasarlandığı açıklandı. Daha önceki Pixel modelleri için sadece Qualcomm’un 8 serisi amiral gemisi olarak görülen işlemciler kullanılıyordu.

Yeni işlemcinin 8 serisi işlemciler kadar iddialı olmadığı biliniyor ancak kötü bir seçenek olarak ifade edilemez. Performans açısından yüzde 15 oranında bir artışın gündeme gelmesi bekleniyor. İşlemci ile birlikte Adreno 620 grafik işlem biriminin kullanıldığı ifade ediliyor.

Google tarafından sunulacak yeni cihazın Android 11 işlemci ile gündeme gelmesi bekleniyor. Bu süreç içerisinde telefonun kablosuz bir şarj desteği de bulunuyor. Satış fiyatı olarak ise 699 dolar belirlendi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı