Teknoloji

Google Pixel Buds’ın Ses Sorunlarına Yönelik Şikayetler Artıyor!

Google’ın popüler kulaklığı Pixel Buds’ta bulunan ve geçen aydan beri devam eden ses sorunlarına yönelik şikayetlerin sayısı giderek artıyor. Kullanıcılar, şikayetlerini mümkün olan her platformdan Google’a iletmek için çaba gösteriyor.

Amerika Birleşik Devleti merkezli teknoloji devi Google’ın popüler Pixel Buds kulaklıklarıyla ilgili forum sayfalarında geçen hafta başlayan şikayetler, kulaklıklar da mayıs ayı başından itibaren sesin kesilmesi sorunlarının başladığını gösteriyor. Hatta dün Reddit üzerinden paylaşım yapan bir Pixel Buds kullanıcısı, kulaklıklarının kullanılamaz halde olduğunu söyledi.

Bu olayla birlikte başka bir tüketici de kulaklarının seslerinin değişik süreler de birden kesildiğini ifade ediyor fakat bunun kulaklıkların şarj düzeyleriyle alakalı olduğu düşünülüyor. ABD merkezli teknoloji devi Google ise bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmasa da firmadan yetkili isimler, şikayetleri dikkatle incelediklerini ifade etti.

Bazı kaynaklara göre bu sorunun merkezinde kulaklığın bağlı olduğu cihazla Pixel Buds arasındaki Bluetooth bağlantısı yer alıyor olabilir. Ek olarak birkaç kullanıcılar da kulaklıkların hareket ettiklerinde veya arada otururken dahi kulaklarından düşmesinden şikayetçi. Bazen sesin bir kulaklığa daha geç gelmesiyle de karşılaşıldığı bu ses kesilme sorunun özellikle Google Pixel telefonlarda, Windows ve Mac bilgisayarların yanı sıra iPad cihazlarda görüldüğünü de belirtelim. 

Aslında bu soruna Microsoft’un Surface kulaklıkları dışında diğer markalarda pek rastlanmadığından durum, merak konusu oldu fakat bağlı cihazlar arasında başka nesneler bulunması durumunda bağlantıda kopmalar olmasının son derece normal olduğunu söyleyelim çünkü cihazlar arasında kalan tüm nesneler bağlantının kalitesinin düşmesine de ya da tamamıyla kopmasına neden olabilir. 

Bu duruma benzer sorunlar daha önce teknoloji devi Apple’ın da başını uzun süre ağrıtmıştı ve hala ağrıtmaya devam ediyor. Firmaysa buna çözüm sağlamak amacıyla destek sayfası üzerinden sorunun olası sebepleri ve bunlara yönelik çözümlerini paylaşıyor.

Google Pixel Buds adını taşıyan kablosuz kulaklıklarıyla rekabetin giderek kızıştığı bir pazara daha adımını atıyor. Şirketin geleneksel donanım etkinliğinde tanıttığı kulaklık, hareketle kontrol yeteneklerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılar kulaklık üzerinde küçük sürükleme veya dokunma hareketleri yaparak şarkıları değiştirebiliyor, gelen aramaları yanıtlayabiliyor veya ses seviyelerini kontrol edebiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı