Teknoloji

Google Play Store Aramalar İçin 3 Yeni Hassas Filtre Getirdiğini Duyurdu!

Google tarafından kullanıcılara sunulan hizmetlerin her geçen gün biraz daha geliştirilmesi için önemli çalışmalar yapılıyor. Bu süreç içerisinde Google Play uygulaması üzerinden de birtakım yeni güncellemelerin gündeme geldiği belirlendi. Android işletim sisteminin en büyük uygulama marketi olarak bilinen sistem tüm Android kullanıcılarına aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor. Son günlerde bu konuda yeni bir özelliğin kullanıma sunulduğu ancak test aşamasında olduğu belirlendi. Test aşamasının başarılı bir şekilde sonlanmasının ardından kullanıcılar için kullanılabilir hale getirilecek.

Uygulama marketi içerisinde sınırsız uygulama bulunuyor. Bu süreçte tüketiciler arama yapmak için binlerce uygulama arasından seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Bu durumda aramaları daha hedef odaklı ve hassas hale getirecek olan bir filtreleme sistemi üzerinde çalışmaların tamamlandığı belirlendi.

3 Yeni Filtre Eklendi!

Google geliştiricileri tarafından şimdilik sisteme 3 yeni filtrenin eklendiği öğrenildi. Bu filtrelerle aynı anda bir arama içerisinde sorunsuz olarak kullanılabilecek. Bu filtrelerden birisi derecelendirme olarak açıklandı. Bu sayede editörün seçim detayını ve uygulamanın ne kadar yeni olduğunun anlaşılıp anlaşılmadığı ifade ediliyor. Bu üç filtre ile başarılı bir arama yapılması ya da sonuca ulaşılmadıysa bu durumda filtrelerin sıfırlandırılması da mümkün.

Henüz test aşamasında olan uygulamanın başarılı olması halinde kullanıcıların kullanımına aktif olarak sunulması bekleniyor. Bu süreçte bir süre daha gözlemlerin yapılması bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı