Teknoloji

Google Plus Devri Resmen Kapandı! Uygulamanın Sonu Geldi!

Google zaman zaman sunmuş olduğu yeni projeleri ve uygulamaları konusunda beklediği ilgiyi göremeyebiliyor. Bu durumda daha kafa karıştırmamak ve yeni masraflar yapmak istemediği için bazı uygulamaların fişini çekebiliyor. Son zamanlarda Google Plus cephesinden de istediği ilgiyi göremediği belirlendi. Aslında büyük umutlarla başlayan projenin beklenen ilgiyi görememesi nedeniyle yeteri kadar aktif şekilde kullanılamadığı tespit edildi.

Teknoloji devi tarafından alınan yeni bir karar sonrasında uygulamanın tamamen kapatılmasına karar verildi. Geçen yıl alınan bu karar sonrasında çok geçmeden kullanıcıların mevcut durumda bulunan hesapları silindi ve ardından kapatılmaya başlandı. Pek çok kişi aktif olarak kullanmış olduğu hesaplarına erişemedi.

Uygulamanın Fişi Tamamen Çekildi!

Google geçtiğimiz zamanlarda konu hakkında bir açıklamada bulundu. Google Plus için açılmış olan hesapların ‘Google Currents’ adı altında yeniden kullanılabileceği yönünde bazı sinyaller vermişti. Şimdilerde ise Google tarafından beklenen açıklama geldi ve Google Currents hem Android işletim sistemi hem ge iOS işletim sistemi üzerinden kullanılabilir olarak ifade edildi. Bu açıklamanın yapılmasının hemen ardından Google Plus uzun süredir askıda kaldığı raftan indirildi ve sonucunda ise fişi tamamen çekilmiş oldu.

Google Currents ise maalesef herkes tarafından kullanılamayacak. Sadece marka haline gelmiş olan kurumsal hesaplar ve müşteriler tarafından kullanılan bir sosyal ağ olarak ifade ediliyor. Bu süreçte kurumsal müşteriler arasında kurulabilecek etkili bir iletişim için son derece iyi olabileceği belirtiliyor. Yeni dönemde Google Plus’un bazı noktalarda değiştirilmiş olan yeni hali olarak iade edilebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı