Teknoloji

Google Seyahat Tavsiyelerine Yenilerini Ekledi!

Son dönemlerde seyahat uyarıları ve uçuş iptalleri için yoğun bir arama yapıldığı ortaya çıktı. Corona virüs salgının tüm dünyayı etkisi altına alması pek çok uçuşun iptal olmasına neden oldu. Evde kalmanın önemli olduğu şu günlerde seyahat planlarını erteleme kararı olan insanlar daha önceden yapmış oldukları planlamaları da iptal etmeye başladılar. Google bu durumda popüler olan aramalar üzerinden yeni bir güncelleme yapmaya karar verdi. Popüler olan sorulara yanıt verebilmek ve kullanıcıların istediklerine daha hızlı ulaşmalarını sağlamak için bazı değişiklikler yapmaya karar verdi.

Hem mobil hem de masaüstü kullanıcıları için seyahat arama kısmında bazı gerekli değişiklik yapıldığı belirlendi. Bu kutucuk üzerinden seyahat planlamanız için bir uçuş ya da otel aramanız halinde detaylı bir arama yapmanıza gerek kalmadan aktif olan seyahat önerilerini karşınıza çıkaracak Google bu konuda son derece iddialı görünüyor.

Seyahat Planı Yapmak Artık Çok Basit!

Salgının büyümesi ve tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından pek çok kişinin seyahat planları iptal edildi. Bunun üzerine durumdan pek çok kişi olumsuz etkilendi. Bu süreçte mecburi olarak seyahati iptal olmamış olan kişiler Google yardımıyla aktif seyahat planlarını görebilirler. Pek çok havayolu şirketi uçuş değişikliğine gitti ya da tamamen uçuşları iptal ettiğini duyurdu. Bu konuda detaylı bilgiye ulaşabilmek için havayolu şirketleri için doğrudan bir bağlantı eklemesi yapıldı.

Google bu süreçte ülkelerin seyahat otoriteleri hakkında da vatandaşları bilgilendirmek için güncellemeler gerçekleştirdi. Bu sayede seyahat öncesinde hem kolay işlem yapmak hem de gidilecek bölge hakkında bilgi sahibi olmak mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı