Teknoloji

Google Siber Zorbalık İçin Yeni Bir Yasağı Daha Hayata Geçirdi!

Google kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve kullanıcıların yaşamış olduğu sorunları daha iyi bir seviyeye getirebilmek için yeni bir adım attı ve bu süreçte bazı yasaklar aldı. Bu yasaklar sonrasında bugün açıkladığı kararla bir yasağa daha imza atmış oldu. Google reklamları üzerinde gelir sağlayan pek çok kişinin olduğu biliniyor. Bunun üzerine kullanıcıları yakından ilgilendiren yasak sonrasında ortaya çıkan siber zorbalığın üstesinden gelinmiş olacak.

Siber Zorbalığı Engellemek İçin Karar Alınacak!

Google son zamanlarda uygulama aşamasında pek çok zararlı yazılımı engellemişti. Daha sonra yapmış olduğu açıklamalarda kullanıcıların dijital ortamda daha rahat olmaları için bazı çalışmalar gerçekleştireceğini de açıklamıştı. Bunun ardından ABD’li teknoloji devi olan Google ‘takip etme programları’ adı altında geçen yazılımlara karşı adeta savaş başlatmış oldu.

Google izinsiz takip etme durumunun bir hak ihlali olduğunu düşünüyor. Bu yüzden telefondan takip etme, konum bakma, Whatsapp üzerinden takip etme gibi pek çok alanda hizmet veren yazılımların ve bunların reklamlarının artık gösterilmemesi ve yayımlanmaması için karar aldığını açıkladı

Google Play Store üzerinden hizmet politikası gereği genellikle bu tür uygulamalara izin verilmiyordu ancak reklam çalışmalarına genel olarak izin verildiği biliniyordu. Bunun üzerine aldığı karar hakkında açıklama yapan Google, ses kaydedici, görüntü kaydedici ve bunların casusluk amacıyla yapılmış olduğu çalışmalarda kişinin rızası alınmadan yapılan işlemlerde ve uygulamalarda reklam çalışmalarına ve yayınlarına artık izin verilmeyeceğinin altı bir kez daha çizilmiş oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı