Teknoloji

Google Translate Anlık Konuşmaları da Çevirecek

Google ekibi tüm dünyayı heyecanlandıran yepyeni bir özellik üzerine çalıştıklarını duyurdu.  Google Translate çıktığı günden itibaren en sık kullanılan Google hizmetleri arasında yer alıyordu fakat yeni duyurulan gelişmeyle artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geleceği şimdiden belli oluyor. Yapılan açıklamada Google Çeviri özelliğinin artık yalnızca yazılı metinlerde değil anlık konuşmalarda da kullanılabileceği, bu sayede sesli konuşmaların gerçek zamanlı şekilde çevrileceği müjdesi verildi.

Google, sunduğu onlarca hizmetle günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Bunlardan biri de Google Translate yani Google Çeviri. İnternet kullanıcıları Translate sayesinde değişik dillerdeki metinleri Türkçe’ye veya istedikleri bir başka dile kolaylıkla çevirebiliyor. Bununla da kalmayıp çevrilen kelime veya cümlelerin doğru telaffuz edilmesini sağlayan sesli destek hizmeti de sunuyor. Her ne kadar zaman zaman hatalı çeviriler meydana gelse de, Google Çeviri aktif olarak kullanılan Google hizmetlerinin başında geliyor.

Gerçek Zamanlı Çeviri Hizmeti

ABD merkezli şirketin, halihazırda var olan Google Translate yani Google Çeviri hizmetini bir üst aşamaya taşıyacağı konusunda konuşulmaya başlandı. Açıklamaya göre Google Translate’e anında çeviri özelliği eklenecek. Bu yeni özellik sayesinde yapılan konuşmalarda gerçek zamanlı bir çeviri gerçekleştirilebilecek. Yapay zeka destekli bu yeni özellik tıpkı şu an da olduğu gibi Google sunucuları aracılığıyla çalışacak, yani hizmetten yararlanmak için internet bağlantısı gerekecek. Kullandığınız telefonun mikrofonu aracılığıyla yapılan konuşmalar gerçek zamanlı olarak seçtiğiniz dile çevrilebilecek.

Google Çeviri ile Yurtdışı Seyahatleri Kolaylaşacak

Şu an test aşamasında olduğu belirtilen yeni Google Çeviri özelliği, pek çok dilde hizmet verecek. Testler başarıyla sonuçlandığı takdirde, bahsi geçen özelliğin en kısa sürede hayatımıza giriş yapması bekleniyor. Özellikle öğrenciler, dil öğrenmeye çalışanlar, sık seyahat edenler ve altyazısız film veya dizi izlemek isteyenler için çok kullanışlı olacağa benzeyen bu güncellemenin çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Buna ek olarak öğrenilen bir diğer bilgi de eklenecek olan bu yeni özelliğin önce Android kullanıcılarının hizmetine sunulacağı yönünde. Bu haber IOS kullanıcılarını üzse de çok kısa bir sürede IOS üzerinden de kullanıma başlayacağı öngörülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı