Teknoloji

Google ve Facebook Çalışanları İçin Evden Çalışma Süresini Uzattı

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal izolasyonun sağlanması için pek çok şirket evden çalışma sistemine geçti. Teknoloji devleri de bu sistemi benimsedi. Salgının başından bu yana evden çalışan pek çok teknoloji şirketinin bundan sonraki dönemde nasıl adımlar atacağı merak konusu olmuştu. Salgında bazı düşüşlerin yaşanması hayatın normalleşmesi için adımları gündeme getirdi.

Facebook ve Google çalışanlarına uzaktan çalışma imkanı sunan şirketler arasında yer alıyordu. Uzaktan çalışma süresinin sona ermesi ile birlikte sürecin devam edip etmeyeceği merak konusu olmuştu. İki dev teknoloji şirketi salgının kontrol altında tutulması ve daha kötü sonuçların yaşanmaması için evden çalışma sürecine devam edeceklerini belirttiler.  

Uzaktan Çalışma Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Salgın dünya çapında 3 milyondan fazla kişiyi etkiledi. Bunun üzerine Google tarafından uzaktan çalışma süresi 1 Haziran tarihinde sona erecekti. Ardından Facebook’un ofislerini 6 Temmuz tarihinde açması bekleniyordu. Alınan kararın uzatılması ile birlikte evden yapılan çalışmalar devam edecek. Google için bu süreçte işe gitmek zorunda olan kişilerin ofise gidebileceği ancak bir zorunluluğu bulunmayan kişilerin ise evden devam edebilecekleri belirlendi.

Facebook için de durumun aynı olduğu belirtildi. Çalışanların istekleri doğrultusunda yıl sonuna kadar evden çalışma gerçekleştirilebilecek. Bilgilendirme mesajı mail yolu ile Facebook ve Google çalışanlarına bildirildi. İki şirketin bulunduğu ülkede 1.3 milyonun üzerinde pozitif vaka olduğu açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı